عید سعید فطر
1387/09/26 12:06:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

نماینده کرمانشاه: ادبیات سارکوزی دون شأن ملت و تاریخ فرانسه است

نماینده مردم کرمانشاه با انتقاد از اظهارات اخیر "نیکولا سارکوزی" در مورد ایران گفت: ادبیاتی رییس جمهور فرانسه دون شأن ملت و تاریخ این کشور است.

به گزارش خانه ملت، متن نطق "محمد کرمی‌راد" دومین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

«یا ایها الرسول بلغ ما انزل إلیک من ربک و إن لم تفعل فما بلغت رسالته و الله یعصمک من الناس إن الله یا یهدی القوم الکافرین»

«الحمدلله الذی جعلنا من المتمسکین بولایه علی‌بن ابیطالب و الائمه الطاهرین علیهم السلام»

خداوند متعال را سپاسگزارم در چنین روز فرخنده‌ای که تعلق دارد به مولی‌الموحدین، علی‌بن‌ابیطالب (علیه‌السلام) توفیق یافتم از این تریبون مقدس عید سعید غدیر را به ملت سرافراز ایران اسلامی و تمامی مسلمانان و شیعیان جهان بویژه رهبر فرزانه انقلاب و مردم فهیم و شریف استان کرمانشاه تبریک بگویم.

ابتداء باید بگویم دوران سلطه کشورهای استعماری گذشته است. مردم دنیا به یک سطحی از آگاهی و شعور رسیده‌اند که دیگر سیطره قدرت‌های پوشالی را نمی‌پذیرند. بنابراین سخنی کوتاه با برخی مدعیان به اصطلاح دموکراسی و تمدن در جهان دارم.

هنگامی که تاریخ فرانسه را مطالعه می‌کنیم نام افرادی مثل "شاردوگول" و یا "ژیست گاردین" به ذهن‌ها متبادر می‌شود. اما برای مردم فرانسه امروز افسوس می‌خوریم که حیف از آن ملت و فرهنگ که کسی چون آقای سارکوزی زمامدار کنونی آن شده است. برای کشوری با آن سابقه، شایسته نیست که رئیس‌جمهورش از ادبیاتی استفاده کند که دون شأن ملت فرانسه و تاریخ آن است. آقای سارکوزی بداند که جناب آقای احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور محبوب و مردمی، منتخب ملتی بزرگ است و ریاست جمهوری نزد این ملت سرافراز جایگاهی والا دارد که در واقع نماد عینی اقتدار ملی است.

اما سخنی با "باراک اوباما" که در برابر یک آزمایش بزرگ تاریخی قرار گرفته است و در ساعت 12 روز 20 ژانویه زمام امور را بدست می‌گیرد؛ باید بداند که آنچه به مردم آمریکا وعده داده است باید عمل کند و نباید روزی که شاهد انزجار ملت‌های مظلوم زیر چکمه‌های ارتش آمریکا در عراق، افغانستان و دیگر بلاد (از دولت پیشین این کشور است)، تحت تأثیر لابی صهیونیزم بین‌الملل و رژیم اشغالگر قدس قرار بگیرد.

بنا به فرمایش رهبر فرزانه انقلاب اسلامی وضع کنونی آمریکا در منطقه خاورمیانه در مقایسه با 15 سال گذشته این است، امروز منفورتر، ذلیل‌تر و ناکام‌تر از آمریکا در جهان و بویژه در طرح‌های خود در خاورمیانه بخصوص فلسطین، لبنان، عراق و افغانستان با شکست مواجه شده و جمهوری اسلامی ایران نیز که هدف اصلی بیشتر این طرح‌ها بوده خوشبختانه پیشروی کرده است و در برخی زمینه‌ها نشان‌دهنده توانایی و اقتدار نظام جمهوری اسلامی برای ماندگاری و جلوه‌هایی از ظرفیت‌های بقای نظام بعد از گذشت 30 سال از انقلاب شکوهمند اسلامی است.

آقای اوباما! امیدواریم شما از سیاست‌های شکست‌خورده بوش در سرزمین فلسطین همیشه قهرمان درس بگیرید که چگونه ملتی شجاع و با اراده بر سیاست‌های بوش فائق آمده است و نیز عکس‌العمل خبرنگار عراقی را در پرتاب کفش به صورت آقای بوش که نمونه‌ای از احساسات ملت عراق و ملت‌های در بند نسبت به بوش و دولتمردان جمهوری‌خواه آمریکاست.

سخنی با دولتمردان انگلیس نیز دارم؛ آنها بدانند که تمامی تحرکات غیر قانونی به شکل ارتباطات غیر متعارف و شیوه‌های کهنه اطلاعاتی آنها زیر ذره‌بین است و مجلس شورای اسلامی نیز این تخلفات را پیگیری می‌کند و امیدوارم بگونه‌ای عمل نکنند که عواقب ناخوشایندی برای آنها در پی داشته باشند.

روز گذشته اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی از نیروگاه هسته‌ای بوشهر بازدیدی داشت، امیدوارم دولت روسیه بر تعهد خود مبنی بر راه‌اندازی این نیروگاه در سال آینده اقدام نماید.

و اما سخنی درخصوص حوزه انتخابیه‌ام؛

ابتداء به رهبر فرزانه و بزرگوارمان عرض می‌کنم ملت ولایت‌مدار کرمانشاه و استان کرمانشاه بعد از سال‌ها آرزوی دیدار رهبر عزیز و بزرگوارشان را دارند. امیدوارم به زودی چشم مردم استان به جمال نورانی معظم‌له روشن و قدوم مبارکشان مایه خیر و برکت برای استان کرمانشاه باشد.

امروزه بر کسی پوشیده نیست که دولت اصولگرای سختکوش و خستگی‌ناپذیر تلاش‌های گسترده و چشم‌گیری در سطح کشور بویژه در سفرهای استانی هیأت‌دولت برای رسیدگی به وضعیت استان‌های ضعیف توفیقات خوبی داشته است. استان کرمانشاه پس از پشت‌سر گذاشتن 8 ‌سال دفاع مقدس با تحمل سختی‌ها و از خودگذشتگی و رشادت متأسفانه با تفکر مرزی بودن و امنیتی بودن استان در سرمایه‌گذاری‌های کلان از سوی مسؤولین وقت مواجه شد و به همین دلیل از بهره‌مندی زیرساخت‌های اساسی ازجمله ساخت کارخانجات سنگین و صنایع مادر با دلار 7 تومان بی‌بهره مانده و هنوز آثار زخم آن بر پیکر جوانان جویای کار باقی است که تعدادشان نیز بسیار زیاد است.

اصل 48 قانون اساسی از بهره‌برداری از منابع طبیعی و استفاده از درآمدهای ملی در سطح استان‌ها و توزیع فعالیت‌های اقتصادی میان استان‌ها و مناطق کشور باید تبعیض درکار نباشد، بطوریکه هر منطقه فراخور نیازها و استعداد رشد خود سرمایه و امکانات لازم در دسترس داشته باشد.

موضوع راه‌آهن غرب کشور یکی از نمونه‌های عینی تبعیض می‌باشد که در سالیان گذشته اتفاق افتاده. ضمن تشکر از وزارت راه، تأکید بر تسریع در اجرای پروژه راه‌آهن و تخصیص بودجه کافی برای افتتاح در سال 1390.

ضمن تشکر از وزارت نفت و جناب آقای مصری وزیر محترم رفاه در اقدام عملی برای پالایشگاه نفت انتظار دارم بحث سوخت و گاز بویژه جایگاه‌های CNG برای رفع مشکل مردم در زمستان با درایت دنبال نمایند.

ظرفیت و پتانسیل کرمانشاه در زمینه کشاورزی و دامپروری بعنوان قطبیت کشاورزی مورد تأکید و توجه است که ان شاءالله وزارت مطبوع در حد 3 سازمان برای منابع مالی، نیروی انسانی و امکانات و تجهیزات در برنامه سال آینده و برنامه توسعه پنجم درنظر بگیرد.

نکته دیگری که می‌تواند به توسعه سریع استان در سایه تجارت و صادرات کمک نماید و راه‌حلی باشد برای رونق اینکار رسیدگی به راههای ارتباطی بویژه اتوبان راه کربلا در این ارتباط و باقیمانده تعهدات سفر استانی در تکمیل جاده‌های اصلی استان است.

عدم تناسب زیرساخت‌های موجود صنعتی با استعداد و ظرفیتهای استان، تکمیل پروژه‌های سدسازی و آبرسانی به شهر کرمانشاه و سنقر و کلیایی از سدهای در دست احداث طرح توسعه نیروگاه بی‌ستون که اخیراً به دست وزیر محترم نیرو انجام گردید، همچنین مشکلات عدیده‌ای که در زمینه بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سیاسی عمل کردن دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در طی سالیان گذشته و نیز مصوبات هیأت دولت در مرکز سوختگی غرب کشور، دانشکده دندانپزشکی، پردیس دانشگاه علوم‌پزشکی، مرکز آموزش‌های بیماری‌های رفتاری، تجهیز بخش درمان استان به دستگاه‌های پیشرفته، تأمین اعتبار و تکمیل بیمارستان‌های دکتر کرمانشاهی، سرپل‌ذهاب و سنقر و جابجایی سرپرست کنونی که به جای سازندگی دست به تخریب نیروهای اصولگرا و ارزشی نموده است، پارک علم و فناوری و تأمین بودجه مناسب از سوی جناب آقای سعید‌لو، تسریع در برقراری قطار شهری کرمانشاه، کارخانه خودروسازی، تأمین مسکن اقشار کم‌درآمد، رسیدگی به وضع نیروهای حق‌التدریسی و نیز معلمان شریف آموزش و پرورش، اهمیت لازم به سایت بیستون که یک پروژه ملی است و می‌تواند در صنعت گردشگری استان نقش خوبی داشته باشد.

والسلام علیکم و رحمه الله

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet