هدر موبایل
1387/09/26 13:30:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در پاسخ به تذکر کواکبیان:

خبرگزاری جمهوری اسلامی دقت بیشتری در انتشار محتویات مطالب داشته باشد

رییس مجلس در پاسخ به تذکر نماینده سمنان که از نوع مطالب منتشر شده در مورد دیدار هیات رییسه با مراجع انتقاد داشت، گفت:خبرگزاری جمهوری اسلامی باید دقت بیشتری در انتشار محتویات مطالب داشته باشد و اینگونه مطالبی که منتشر کرده در شان خبرگزاری نیست.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، مصطفی کواکبیان نماینده سمنان در تذکر آئین نامه ای با استناد به بند 6 ماده 21 گفت: قرار بود هیات رئیسه گزارش دوم سه ماهه خود را در اختیار نمایندگان قرار دهد اما بیست روز از سه ماهه دوم گذشته ولی خبری از این گزارش نیست.

لاریجانی در پاسخ به وی گفت: این گزارش آماده شده و خدمتتان تقدیم می گردد. آقای باهنر مطالب کمیسیون ها را گرفتند و در جلسه قبل هیات رئیسه این گزارش تدوین شد و در اختیار نمایندگان قرار خواهد گرفت.

کواکبیان در تذکر دیگری گفت: علی رغم الزام برنامه توسعه سوم که تا دهم آذرماه می باشد خبری از لایحه بودجه دولت نیست که با توجه به مواردی که در مورد بحث انتخابات داریم برای بررسی آن وقت لازم را نخواهیم داشت.

نماینده سمنان در تذکر دیگری با استناد به بند 23 بند 11 گفت: دیشب گزارشی در خبرگزاری جمهوری اسلامی در مورد سفر هیات رئیسه مجلس با دیدار با مراجع معظم تقلید داد نشان می دهد حقیقتاً این خبرگزاری در حد یک جریان کاملاً کوچک خودش را تنزل داده و اگر وابسته به دولت است شأن این خبرگزاری و وزارت ارشاد نیست که مجلس اصولگرا را اینگونه تضعیف کند.

وی افزود: حداقل هیات رئیسه تذکر جدی به این خبرگزاری دهد. زیرا مطالب بسیار سخیفی از این دیدار گفته است که نه در شأن مراجع است و نه در شأن هیات رئیسه. مجلس خانه ملت است نباید در مورد نمایندگان ملت اینگونه سخن بگویند.

کواکبیان در تذکر دیگری با استناد به ماده 227 آئین نامه گفت: شما از استیضاح کنندگان خواهش کردید که تا از پیگیری استیضاح خودداری کنند و ما هم پذیرفتیم اما برخی از وزراء دست بردار نیستند و در مصاحبه هایی که انجام می دهند نمایندگان مجلس را متهم می کنند که آنها در پی استخدام بستگان خود هستند.

وی افزود: تحقیر نمایندگان حدی دارد. وقتی شما از نمایندگان خواهش می کنید دست بردارند به وزراء هم بگویید که حد را نگهدارند.

علی لاریجانی نیز در پاسخ به وی در خصوص لایحه بودجه گفت: رایزنی هایی در مورد بودجه در حال انجام است که این لایحه هر چه سریعتر تقدیم مجلس شود.

وی در مورد گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت: فرمایش شما صحیح است. من فکر می کنم ساحت مقدس مراجع و هم جایگاه مجلس اقتضا نمی کند در این زمینه طنزپردازی شود و با تفنن برخورد شود.

لاریجانی ادامه داد: مراجع عظام وقت کافی گذاشتند. بسیار نکات خوبی برای مجلس گفتند و نگاه بسیار مثبتی نسبت به مجلس و نمایندگان مجلس دارند. برخی از آقایان گفتند که ما نمایندگان را از نزدیک می شناسیم و آنها را افرادی متعهد می دانیم و همچنین حساسیت نمایندگان را نسبت به قانونگرایی و اجرای قانون ستایش می کردند.

رئیس مجلس گفت: اینگونه حرفها جز لطمه زدن به فضای سلامت کشور کار دیگری نمی کند و جایگاه خبرگزاری هم این نیست که اینگونه مطالب را منتشر کند و نا صحیح هم می باشد.

وی افزود: همه دوستان حضور داشتند و همه مراجع وقت کافی گذاشتند و نکات مهمی نیز گفتند و با حرفهای ناپسند نباید فضای بین قوا را تخریب کرد.

لاریجانی همچنین در مورد استیضاح گفت: استیضاح حق نمایندگان است و مطالب هم که گفته شده که استیضاح را پس گرفتند درست نیست.

وی افزود: ما از استیضاح کنندگان خواهش کردیم طرح استیضاح را به تأخیر بیندازند تا در گفتگوهای بین وزیر مربوطه و نمایندگان موضوع حل شود. اگر هم نشد این اختیار با شماست که از این ابزار استفاده کنید. حرفهایی نباید بزنند که این مسیر را تخریب کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet