عید سعید فطر
1387/09/26 14:28:00
سرویس اقتصادی

بروجردی: نیروگاه بوشهر سال آینده آماده راه اندازی است

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی از راه اندازی نیروگاه بوشهر در سال آینده خبر داد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، علاء الدین بروجردی افزود: تا قبل از پایان سال بعد، شاهد قرار گرفتن اولین نیروگاه هسته ای ایران در مدار برق کشور خواهیم بود.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به بازدید روز گذشته جمعی از اعضای کمیسیون امنیت ملی از نیروگاه بوشهر گفت: به نظر می رسد که از مرحله تردید در راه اندازی نیروگاه بوشهر که بر مبنای یک رویکرد سیاسی انتقال سوخت با حساسیت ها و مخالفت غربی ها مواجه بود، عبور کرده ایم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر سوخت هسته ای در جای امنی در خاک کشور نگهداری می شود افزود: روس ها بدنبال تسریع در راه اندازی نیروگاه بوشهر هستند و صدها مهندس ایرانی هم که دوره های تخصصی ای در روسیه دیده اند، عملا در حال جایگزین شدن متخصصین روسی هستند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به استناد گزارش های مسئولین نیروگاه بوشهر که به این کمیسیون ارائه شده است، گفت: این نیروگاه در سال آینده برای راه اندازی آماده است و چنانچه مساله خاصی پیش نیاید، براساس زمان بندی متخصصین این نیروگاه که در حال نهایی کردن نصب قطعات هستند در مرحله بعدی میله های سوخت، در جایگاه خود قرار خواهد گرفت.

وی افزود: مراحل تکمیل نیروگاه بوشهر، پیشرفت بیشتری نسبت به بازدیدهای گذشته داشته است و سرعت کار بیش از پیش بوده است.

نماینده بروجرد خاطرنشان کرد: معضلی که در مورد این نیروگاه وجود داشت، مساله انتقال سوخت بود که امروز حل شده است.

وی در پایان از بازدید اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی از ناوچه ها و امکانات نیروی دریایی ارتش در جریان سفر به بوشهر خبر داد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet