شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1387/09/26 15:22:00
سرویس فرهنگی

بنایی: غدیر هم وزن نبوت و نبوت هم سنگ با امامت است

نماینده مردم قم گفت: عید غدیر از چنان جایگاه و عظمتی برخوردار است که می شود گفت که غدیر هم وزن نبوت و نبوت هم سنگن با امامت است.

علی بنایی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در آستانه روز عید غدیرخم و در گفتگو با خبرنگار خانه ملت گفت: در غدیرخم آنچه بر پیامبر نازل شد گویای آن است که قبل از آن نیز این امر از پیامبر خواسته شده تا آنجا که خداوند به حضرت رسول می فرماید اگر علی را معرفی نکنی و امامت را واگذار نکنی زحمت 23 ساله خود را هدر داده ای.

وی افزود: پس می بینیم یک روز غدیر برابر است با 23 سال امامت و عدم اعلام آن برابر است با اینکه تمامی جهادها، تلاش ها و شهیدانی که در راه خدا داده شده اند بی ثمر بوده است.

بنایی در ادامه گفت: جایگاه غدیر در اعتقادات ما یک جایگاه والاست، چرا که ما امامت را ادامه نبوت می دانیم و خداوند به همان دلیل که پیامبران و کتاب آسمانی را فرستاده به همین دلیل و برای ضمانت و حفاظت شریعت خود امامت را تعیین کرده است.

عضو کمیسیون اصل نود مجلس اظهار داشت: در حقیقت امامت از یک سو لطف الهی است و از سوی دیگر از ضروریات عقلی نیز احساس می شود که امامت نیاز یک جامعه است و وجود زمامدار در جامعه لازم است.

وی تصریح کرد: زمامدار باید خصوصیاتی که قرآن گفته را دارا باشد، یعنی ایده های آن مطابق با قرآن باشد که این امر نیز در روز غدیر حادث شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet