پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1387/10/01 19:39:00
سرویس سیاسی

لاریجانی: شرکت ‌ملی حفاری، مولود مبارک انقلاب است

رییس مجلس شورای اسلامی در پیامی به مناسبت سی‌امین سالروز تاسیس شرکت ملی حفاری از زحمات و خدمات کارکنان سخت کوش صنعت حفاری کشور تقدیر کرد.

به گزارش خانه ملت، متن پیام دکتر علی لاریجانی به شرح زیر است:

تاریخ جهان معاصر در سال 57 شاهد رخدادی عظیم در مناسبات ملل آزادی خواه بود، نهضت الهی مردان و زنان ایران اسلامی به رهبری حکیمانه مرجع عالی‌قدر، خمینی کبیر به ثمر نشست و ام‌القرای جهان اسلام شد.

این انقلاب در طول سه دهه همواره در تمام فراز و نشیب‌ها توانست در مقابل بی‌رحمانه‌ترین توطئه‌ها و تحریم‌های جهان مقاومت نماید و ضمن پشت سر گذراندن موانع گوناگون به نماد و سنبل ملل آزادی خواه تبدیل گردید.

در این میان نقش آحاد جامعه به ویژه کارکنان صنعت نفت بسیار حائز اهمیت و تاثیرگذار است. تلاشگران صنعت نفت توانستند از بزرگترین میدان آزمایش تاریخ میهن اسلامی‌مان سربلند بیرون آیند. آمار شهدا، مجروحین و اسرای صنعت نفت نشان از حضور پر قدرت آنان در طول دفاع مقدس دارد و سرعت فزاینده در گردش چرخ‌های صنعت نیز گواهی بر اهتمام و کوشش فعالانه و خستگی‌ناپذیر در جبهه کار و تلاش دارند.

فداکاری‌ها، تلاش صادقانه و مستمر کارکنان صنعت نفت، کار اکتشاف حفاری، تولید، بهره‌برداری و صدور نفت را تداوم بخشید و علاوه بر تامین احتیاجات داخلی در تقویت بنیه اقتصادی کشور نقش ارزنده و شایسته خود را ایفا نمود.

در تاریخ پرشکوه انقلاب اسلامی، مناسبت‌ها و روزهای فراموش نشدنی بسیاری وجود دارد که یکی از این روزها اول دی‌ماه است. در اول دی‌ماه 58 و در اوج مبارزات حق‌طلبانه ملت ایران و در روزهایی که تمام کارشناسان و متخصصان خارجی کشور را ترک کردند، بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام (ره)، که فرامین و رهنمودهایش در طول تاریخ انقلاب همواره سرنوشت ساز بود، فرمان تاسیس شرکت ملی حفاری ایران را صادر نمود تا آخرین حلقه وابستگی صنعت نفت از هم گسسته شود. این شرکت مولود مبارک انقلاب است و فرمان تاسیس آن توسط حضرت امام (ره) از افتخارات جاودانه آن است.

امروز کارکنان غیور و سرافراز صنعت حفاری کشور، بومی سازی این صنعت استراتژیک را تحقق بخشیدند و با توان و تخصص بالنده خود جلوه‌هایی شکوهمند از لیاقت و پایمردی آفریدند و حقیقتا مصادیق بارز مجاهدین فی سبیل‌الله هستند، چراکه در راه اقتدار و توانمندی ایران اسلامی اهتمام می‌ورزند.

اینجانب در یکصدمین سالگرد صنعت نفت و در سالی که به فرمان مقام عظمای ولایت، سال نوآوری و شکوفایی نام گذاری شده است، ضمن تقدیر از زحمات و خدمات کارکنان سخت کوش صنعت حفاری کشور، سی‌امین سالروز تاسیس این شرکت را به ملت شریف ایران و کارکنان سربلند وزارت نفت تبریک و تهنیت عرض می‌کنم.

امیدواریم به فضل الهی روز به روز شاهد رشد و شکوفایی این صنعت بالنده باشیم. از خداوند متعال برای کلیه کارکنان شرکت ملی حفاری ایران موفقیت و سلامتی مسالت می‌نمایم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet