هدر موبایل
1387/10/03 08:20:00
سرویس سیاسی

حداد عادل: تا ملت در صحنه هستند، انقلاب بیمه است

رئیس همایش ملی سی سال انقلاب اسلامی، دستاوردها، آسیب ها و فرصت ها در آیین اختتامیه این همایش گفت: تا وقتی ملت در صحنه هستند به لطف خدا انقلاب بیمه است.

 "غلامعلی حداد عادل" با اشاره به پشتیبانی مردم از انقلاب افزود: غربی‌ها می‌دانند که تا پشتیبانی مردم ایران را ندارند نمی توانند کاری از پیش ببرند.

وی با اشاره به اینکه هنوز به درستی ماهیت انقلاب را به دیگران نشناسانده ایم گفت: دشمنان انقلاب بویژه صهیونیستها با استفاده از ابزارهای تبلیغاتی خود نمی گذارند ماهیت انقلاب شکوهمند اسلامی ایران برای جهانیان روشن شود و باید در این زمینه فعالیت گسترده ای کنیم.

وی تصریح کرد: رسیدن به سه دهه بعد از انقلاب ایستگاهی برای تفکر است تا بصورت آگاهانه نگاهی به عملکردها و مسائل پیش رو داشته باشیم.

حداد عادل گفت: می توانیم از فرصت سی سالگی انقلاب برای تفکر و تامل بیشتر در این زمینه استفاده کنیم.

وی افزود: هرگز نمی پنداشتیم که روزی شاه سرنگون و انقلاب اسلامی در کشورمان برپا شود اما اکنون این مسائل انجام شده است و سی سالگی انقلاب اسلامی را جشن می گیریم.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: نفس سی سالگی انقلاب و دوام آن به خودی خود مهم است و اکنون از نظر اعتماد به نفس در مقایسه با اوایل انقلاب تفاوت بسیاری داریم.

حداد عادل خاطر نشان کرد: سخن گفتن از سی سال بقاء انقلاب سخن از نقطه قوت آن است و موافقان انقلاب این مدت از عمر انقلاب را برای خود قوت قلب و مخالفان وجود سری در انقلاب می‌دانند.

وی با اشاره به برخورد آمریکا با روی کار آمدن حکومت‌ها در کشورهای دیگر مانند چین و تغییر رفتار با آنان گفت: پیش بینی می کنم این تغییر رفتار آمریکا برای کوبا و انقلاب اسلامی ایران انجام شود.

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس، انقلاب اسلامی ایران را صد در صد مردمی دانست و گفت: در این مسئله هیچ تردیدی وجود ندارد زیرا این انقلاب با کمک هیچ دولت بیگانه و پشتیبانی خارجی به وجود نیامد و هیچ گونه احتیاجی به تئوری و تحلیل در این زمینه نیست.

وی با بیان اینکه دانشجویان باید تصویر و تصوری از حکومت پهلوی داشته باشند به آنان توصیه کرد جلد ششم یادداشت‌های "علم" را مطالعه کنند زیرا از مهمترین خاطرات مسئولان رژیم گذشته است.

حداد عادل با قرائت قسمت هایی از این کتاب گفت: به گفته شاه در رژیم سابق سه هزار زندانی سیاسی وجود داشت که آثار شکنجه بر بدن یک سوم از آنان بوضوح مشاهده می شد و صلیب سرخ نیز از این مسئله آگاه بود.

وی استحکام پایه های اساسی حکومت اسلامی و استقرار قانون اساسی، دولت، مجلس، شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام را از دستاوردهای انقلاب دانست و گفت: اکنون راه حرکت مشخص شده است و از نظر نظری بن بستی در حرکت انقلاب وجود ندارد.

حداد عادل گفت: پیدایش انقلاب اسلامی ایران نمونه ای از حکومت دینی در جهان است.

وی افزود: تصور غرب از حکومت دینی در سطح مسائل قرون وسطی است و انقلاب ما را از این منظر می سنجند و حتی تصویری مبهم از اسلام دارند و دیدگاهی منفی به اسلام و قرون وسطی در ذهنشان وجود دارد.

حداد عادل انتقال نرم قدرت را یکی دیگر از دستاوردهای انقلاب اسلامی دانست و گفت: ایران تنها کشور منطقه است که چهار رئیس جمهور سابق و کنونی در کنار یکدیگر زندگی می کنند.

وی گفت: واژه رئیس جمهور سابق فقط در ایران مصداق دارد و دیدیم که با وجود نامزد شدن برخی افراد در انتخابات ریاست جمهوری و رای نیاوردن انان اتفاق خاصی در کشور رخ نداد و مردم به شخص دیگری رای دادند.

حداد عادل گفت: از زمان ناصرالدین شاه تا پیش از انقلاب انتقال قدرت ها با ترور، اخراج، قهر و یا فرار مسئولان و پادشاهان انجام می شده است اما امروز به برکت انقلاب انتقال نرم قدرت را تجربه می کنیم.

وی گفت: اکنون نمی توانیم حتی نتیجه انتخابات را پیش بینی کنیم اما پس از شمارش آراء شاهدیم که همگان تحمل نتیجه آنرا دارند و این مسئله در کشورهای منطقه سابقه ندارد.

حداد عادل همچنین رشد تحصیلی دانشجویان و برگزاری دوره های دکترا در دانشگاهها را از دیگر دستاوردهای انقلاب بیان کرد و گفت: در رژیم سابق در دانشگاه شریف که یکی از معتبرترین دانشگاههای کشور بوده و هست دوره دکترا نداشتیم اما اکنون در شهرستانها اینگونه دوره ها برگزار می شود و در دو سال پیش در دانشگاه صنعتی امیرکبیر هشتادمین دوره دکترای مهندسی هسته ای را جشن گرفتند.

وی در پایان گفت: اکنون در عراق شاهدیم که هر پنجره خانه مردم عراق به سنگر تبدیل شده است و آمریکاییها از هر پنجره هراس دارند زیرا مردم این کشور حضور آنها را نمی خواهند.

این نماینده مجلس همت، پرکاری، درایت، خردمندی و صداقت مسئولان کشور را لازمه حفظ پشتیبانی مردم از آنان دانست و گفت: باید قول و فکر مسئولان با یکدیگر منطبق باشد و خودمان را برای انقلاب بخواهیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet