پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1387/10/03 12:09:00
سرویس بین الملل
رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و روسیه:

برای گسترش همکاری‌ها و بررسی راه‌های تعمیق مناسبات برنامه عمل تدوین می‌گردد

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و روسیه گفت: قرار است یک برنامه عمل در زمینه گسترش همکاری‌ها و بررسی راه‌های تعمیق مناسبات بین ایران و روسیه تدوین گردد.

به گزارش خانه ملت، "مهدی سنایی" رییس گروه دوستی پارلمانی ایران - روسیه بعدازظهر دوشنبه با "حافظ صالح‌اف"، همتای روسی خود دیدار و گفت‌وگو کرد.

"سنایی" روابط دو کشور جمهوری اسلامی ایران و روسیه را بسیار خوب و برخوردار از ظرفیت‌های مناسب برای گسترش هرچه بیشتر توصیف کرد و گفت:‌ زمینه‌های حقوقی لازم برای گسترش مبادلات و مناسبات دو کشور در ابعاد مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی و نظامی فراهم است و باید از ظرفیت‌های بالقوه برای بسط همکاری‌های مشترک بهره کامل بود.

وی با اشاره به اهمیت گسترش روابط پارلمانی فیمابین به ویژه گروه‌های دوستی نیز خاطرنشان کرد: مجلس شورای اسلامی نسبت به توسعه روابط خود با دومای روسیه اهمیت زیادی قائل است و در این راستا قرار است یک برنامه عمل در زمینه گسترش همکاری‌ها و بررسی راههای تعمیق مناسبات تدوین گردد.

رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و روسیه از همکاری‌های هسته‌ای و فعالیت در حوزه‌های نفت، گاز و فنی و صنعتی به عنوان زمینه‌های مشترک قابل رشد در همکاری‌های دو جانبه نام برد و بر لزوم تاثیرگذاری مجالس دو کشور در اجرایی شدن پروژه‌های مربوط تاکید کرد.

سنایی در ادامه گفت: 20 سال از روابط نوین دو کشور می‌گذرد و اکنون وقت آن است که راه‌های تعمیق درازمدت این روابط بررسی و ارایه شود.

در ادامه این دیدار هم‌چنین "حافظ صالح‌اف" رییس گروه دوستی پارلمانی روسیه - ایران ضمن ابراز خرسندی از سفر به ایران مناسبات دو کشور در زمینه‌های مختلف را بسیار خوب و رو به گسترش خواند و بر استفاده از تمام ظرفیت‌های ممکن در جهت ارتقای سطح همکاری‌ها و روابط فیمابین تاکید کرد.

وی هم‌چنین گفت: دومای روسیه از گسترش روابط با جمهوری اسلامی ایران در تمام زمینه‌ها حمایت کرده و دولت را ترغیب به سرمایه گذاری‌های مشترک با جمهوری اسلامی ایران کند.

رییس گروه دوستی پارلمانی روسیه - ایران، خواستار حمایت هر چه بیشتر مجلس شورای اسلامی از طرح‌ها و پروژه‌های در دست اقدام به ویژه در زمینه‌های نفت، گاز و هواپیماسازی شد.

رییس گروه دوستی پارلمانی روسیه - ایران هم چنین اطمینان داد که روسیه مصمم است نیروگاه اتمی بوشهر را در آینده نزدیک تکمیل نمایند.

لازم به ذکر است؛ در این دیدار هاشم‌زهی و طاهرخانی از اعضای گروه دوستی و پارلمانی نیز حضور داشتند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet