هدر اصلی
1387/10/03 17:12:00
سرویس سیاسی

لاریجانی: دست‌یابی به اهداف سازمان ملل نیازمند بازسازی وجهه این سازمان است

رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دست‌یابی به اهداف سازمان ملل نیازمند بازسازی وجهه این سازمان نزد ملت‌‌های جهان و اتخاذ استراتژی جدید می‌باشد، تصریح کرد: ایجاد توازن در جایگاه کشورها در ساختار سازمان ملل از مهمترین جنبه‌های این استراتژی است.

به گزارش خانه ملت، "کنوت استبی" هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل متحد در جمهوری اسلامی ایران پیش از ظهر روز سه‌شنبه با دکتر "علی لاریجانی" رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار کرد.

لاریجانی در این دیدار با بیان این که سیاست‌های یک‌جانبه‌گرایی آسیب‌های فراوانی به وجهه سازمان ملل متحد وارد آورده است خاطرنشان کرد: دست‌یابی به اهداف سازمان ملل نیازمند بازسازی وجهه این سازمان نزد ملت‌‌های جهان و اتخاذ استراتژی جدید می‌باشد.

وی در ادامه ایجاد توازن در جایگاه کشورها در ساختار سازمان ملل و جلب اعتماد ملت‌ها به برنامه‌ها و رفتارهای آن را از مهمترین جنبه‌های این استراتژی دانست و افزود: توجه به تنوع فرهنگی موجود در دنیا و ایجاد فرصت برای تنفس سایر فرهنگ‌ها و جلوگیری از تسلط یک فرهنگ نیز از ابعاد مهم دیگر بازسازی وجهه سازمان ملل نزد ملت‌های جهان است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در همین راستا تصریح کرد: در نظام حقوقی فرهنگ‌های آسیایی و اسلامی نکات برجسته‌ای وجود دارد که توجه به آنها موجب اقتدار و قوت سازمان ملل خواهد شد.

لاریجانی در ادامه با بیان این که سازمان ملل باید فرایند تفکرات بشری باشد، گفت: باید از سیاه نمایی راجع به فرهنگ ملت‌های مختلف جهان جلوگیری کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود آمادگی مجلس شورای اسلامی را برای استفاده از تجربیات نهادهای مختلف سازمان ملل متحد مورد تاکید قرار داد.

براساس این گزارش، "کنوت استبی" هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل متحد در ایران نیز در این دیدار با بیان این که ایران یک عضو مهم و تاثیرگذار سازمان ملل متحد است گفت: سازمان ملل متحد خواستار توسعه همکاری با ایران در بخش‌های مختلف انسانی، مبارزه با مواد مخدر و دست‌یابی به اهداف توسعه هزاره می‌باشد.

وی افزود: ایران با توجه به موقعیت سوق‌الجیشی و تجارب مفید در زمینه توسعه انسانی نقش مهمی در برنامه‌های سازمان ملل در منطقه دارد.

هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل در تهران در ادامه با بیان این که ظرفیت‌های فراوانی برای توسعه همکاری نهادها و سازمان‌های مختلف ایران با سازمان ملل متحد وجود دارد، گفت: کشورهای بسیاری خواهان استفاده از تجارب ایران در زمینه تنظیم خانواده، مبارزه با مواد مخدر و بهداشت خانواده می‌باشند.

وی تاکید کرد: ایران پیشرفت‌های بزرگی در زمینه اهداف توسعه هزاره داشته است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet