عید سعید فطر
1387/10/04 10:26:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در دیدار با آیت‌الله مصباح یزدی:

تئوری جدید غرب، انحراف مسلمانان از دشمن اصلی به یک دشمن فرعی است

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تئوری‌های مختلف غرب برای مقابله با جمهوری اسلامی ایران به سنگ خورد، نشست‌ها و گفتگوهای کشورهای غربی با دول اسلامی را نشانگر تئوری دیگر آنها در سمت و سو دادن مسلمانان از دشمن اصلی به سمت یک دشمن فرعی دانست.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی لاریجانی" صبح امروز در دیدار با آیت‌الله "محمد تقی مصباح یزدی" در محل موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی (ره) اظهار داشت: حرکت سازنده‌ای را که شما سال‌ها پیش در کار آموزش طلاب آغاز کردید شاید اول خیلی دیده نمی‌شد و افرادی متوجه نبودند که اینکار حرکتی عمیق و برای آینده کشور تاثیرگذار است.

وی افزود: اما امروز شاهدیم بسیاری از طلاب آموزش دیده می‌توانند متناسب با نیاز جامعه نقش آفرینی کنند و هدایتگر امور باشند.

رئیس مجلس با بیان اینکه ما در شرایط فعلی با چند خصوصیت مواجه هستیم گفت: در شرایط جدید پس از اینکه تئوری‌های مختلف غرب برای مقابله با جمهوری اسلامی ایران به سنگ خورد شاهد ایجاد یک هارمونی جدید در صحنه بین‌المللی هستیم که نوعی فریبکاری را در خود دارد.

لاریجانی ادامه داد: آنها به جای اینکه ذهن مسلمانان را متوجه جنایات صهیونیست در غزه کننده با فریبکاری و دشمن تراشی‌های تصنعی اجتماعاتی را با دول اسلامی ایجاد می‌کنند و نشست‌ها و گفتگوهایی که در برخی کشورهای غربی صورت می‌گیرد نشانگر اینست که تئوری اینها سمت و سو دادن مسلمانان از دشمن اصلی به سمت یک دشمن فرعی است؛ هر چند با بیداری اسلامی این تئوری موفق نخواهد بود لاکن آنها بدنبال چنین صحنه‌سازی‌هایی هستند.

وی دامن زدن به نفاق افکنی بین شیعه و سنی را از دیگر مولفه‌هایی دانست که در شرایط فعلی در صحنه بین‌المللی شاهد هستیم.

رئیس مجلس اظهار داشت: دشمنان کوچکترین موضوعات را دامن می‌زنند و در سال‌های گذشته هم چنین کارهایی را سامان دادند اما با همت و تیز هوشی علمای اسلام در این کار موفق نشدند.

وی با اشاره به تلاش‌های بیگانگان برای ایجاد نوعی یاس و دامن زدن به اختلافات غیر واقعی در داخل کشور گفت: آنچه که ما در مجلس فکر کردیم می‌تواند این شگردها را تا حدی از بین ببرد این بود که فضای مودت اسلامی را تا جایی که مقدور است دامن بزنیم و از تشتت فکری و اختلافات پرهیز کنیم؛ کشمکش‌ها را از حالت سیاسی و قبیله‌ای خارج کنیم و کارها را به سمت کار کارشناسی پیش ببریم.

وی افزود: ما برای مجلس هشتم یک استراتژی تدوین کردیم و براساس آن اولویت‌هایی را برای هر کمیسیون در نظر گرفتیم که بدانید همه اینها ما را به سند چشم انداز و سیاست‌های کلی نزدیک می‌کند.

لاریجانی با بیان اینکه توجه اصلی مجلس هشتم به دو مقوله اقتصاد و فرهنگ است تصریح کرد: اگر ما بتوانیم در داخل کشور توانمندی اقتصادی بوجود آوریم بسیاری از حیله‌گری‌های دشمن خنثی خواهد شد.

رئیس مجلس با اشاره به طرح تحول اقتصادی گفت: مجلس متناسب با این طرح کمیسیون ویژه‌ای را در نظر گرفت که در این زمینه با دولت همکاری کند. نقطه توجه ما این بود که این طرح به یک فشار مضاعف برای مردم تبدیل نشود و تورم ایجاد نکند.

وی افزود: این اقدامات کارشناسی و همکاری بین مجلس و دولت همچنان وجود دارد.

لاریجانی با ارائه گزارشی از عملکرد 6 ماهه مجلس هشتم گفت: ما به مسایلی که می‌توانست به سرعت بخش فعالیت‌های اقتصادی کمک کند با نگاه آن را دنبال کردیم و در برخی از قوانین که نیاز به تجدید نظر داشت مثل قانون مجازات، اقداماتی برای ساماندهی به آنها صورت گرفت که خوشبختانه همگرایی در این زمینه در مجلس، دولت و قوه قضاییه خوب است البته ممکن است تفاوت آرایی هم وجود داشته باشد که بیشتر ریشه کارشناسی دارد.

وی خاطرنشان کرد: مجلس هشتم از فعالیت‌های روبنایی پرهیز کرده و کارهایی که اصالت فرهنگی دارد را دنبال می‌کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet