خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1387/10/04 11:04:00
سرویس سیاسی

آیت ا... مصباح یزدی: جامعه ما بیش از هر چیز به دین شناسان کارآمد نیاز دارد

آیت ا... مصباح یزدی گفت: ما باید سعی کنیم اسلام صحیح را درست بشناسیم و جامعه ما بیش از هر چیز به دین شناسان کارآمد نیاز دارد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، آیت ا... محمد تقی مصباح یزدی صبح امروز چهارشنبه در دیدار با رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: خدا را شاکریم که پس از رحلت امام (ره) کسی را به جانشینی ایشان رساند که در میان همه افراد اصلح و اولی بود و خدا را شاکریم که در این سه دهه خدمات بسیار بزرگی برای اسلام و مسلمین انجام گرفته است.

وی با اشاره به بخشی از سخنان دکتر علی لاریجانی در خصوص خطراتی که جمهوری اسلامی ایران را تهدید می کند، گفت: این مسائل چیزهای تازه ای نیست و ایجاد تفرقه، اهتمام به بد نام کردن افراد و گروهها و مردم را در نا آگاهی قرار دادن از راهبردهای اکثر دشمنان است.

آیت ا... مصباح یزدی افزود: ما توقع نداریم وقتی که یک حکومت اسلامی تشکیل می شود از داخل و خارج مورد هجمه واقع نگردد و این یک سنت حاکم است که هر روز به یک شکل ظاهر می شود و ما نباید از آن هیچ هراسی داشته باشیم.

رئیس موسسه آموزش پژوهشی امام خمینی (ره) اظهار داشت: آنچه مهم این است که ما با یک دید کلان سعی کنیم مردم دین را خوب بشناسند و در مرحله بعد تلاش کنیم تا حد امکان خودمان و دیگران به آن عمل کنیم که این در واقع مفهوم کلی آموزش و پرورش است که می تواند هم در مجلس و هم در دولت مصداق داشته باشد.

وی تاکید کرد: ما باید سعی کنیم اسلام صحیح را درست بشناسیم و درست بشناسانیم و در شناختمان تحت تاثیر امواج قرار نگرفته و دچار کج فهمی نشویم. در پیاده کردن اسلام هم از چیزی نهراسیم و این خط مشی کلی است.

آیت ا... مصباح یزدی با بیان اینکه جامعه ما بیش از هر چیز به دین شناسان کارآمد نیاز دارد، گفت: ما احتیاج به یک مرکز تربیتی مدیر برای جامعه داریم و امروز به شدت نیاز به مدیران کارآمد، آگاه و دلسوز محسوس است و کمبود آنها بزرگترین کمبود جامعه است که امیدواریم این خلاء در کمترین فرصت ممکن بر طرف شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet