پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1387/10/05 20:12:00
سرویس فرهنگی

لاریجانی بر توجه نویسندگان به نسل جوان تاکید کرد

رئیس مجلس شورای اسلامی بر توجه هر چه بیشتر نویسندگان به نسل جوان تاکید کرد.

"علی لاریجانی" در مراسم معرفی آثـار برگزیده دهمین دوره کتاب سال ولایت، از مراکز سیاستگذار فرهنگی خواست خلاهای موجود را کشف کنند و متناسب با آن برای تولید کتاب و آثار فرهنگی سفارش دهند.

وی با اشاره به تحولات اخیر فرهنگ غرب و مواجهه آن با فرهنگ دینی گفت: درعصر نـوین که تفکرات مکاتب واهی جهان را درگیر کرده است، نیاز فرهنگی و عقیدتی مسلمانان بویژه شیعیان از تاریخ، سیره وفرهنگ اهل بیت(ع) تامین می شود و غرب بعنوان مدعی پیشرفت و تمدن از آن بی بهره است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود : استراتژی غرب در زمان حاضر به دلایل گوناگون بکارگیری روش های مختلف تفرقه افکنی بین ادیان و فرق اسلامی است و سرویس‌های اطلاعاتی آنها شیعه و سنی را به جان هم انداخته و ما موظف هستیم با نگاه ایجابی به مسئله وحدت مسلمانان و در نظر گرفتن نیازهای فطری بشر و نیز معرفی چهره‌های پرنور ائمه اطهار (ع)، افراد سرگشته، بی سامان و تشنه معارف دینی را سر و سامان دهیم و آنان را سیراب سازیم.

آیت‌الله سبحانی هم برگزاری دوره های کتاب سال ولایت در ده سال گذشته را فرصت مناسبی برای بررسی آثار دینی ومعرفی نویسندگان متعهد دانست و گفت مکتب تشیع برای پرکردن خلاهای فکری، دینی و اعتقادی در جهان نیازمند تلاش محققان، پژوهشگران و صاحبنظران و نیز خلق آثار فاخر، جامع و مستند درحوزه دین و مذهب است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet