هدر اصلی
1387/10/07 07:26:00
سرویس سیاسی

لاریجانی: سیاست دولت و مجلس بالنده کردن مساجد است

رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: راهبرد مجلس هشتم در کمیسیون فرهنگی سازماندهی کمک‌های سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و مادی به مساجد است.

"علی لاریجانی" که روز جمعه در جمع ائمه جماعات استان تهران سخن می‌گفت، تاکید کرد: سیاست دولت و مجلس بالنده کردن جریان فرهنگ‌ساز مساجد به عنوان قطب فرهنگی هر محله است و این نه از باب مدیون کردن روحانیان بلکه به منظور حمایت از کیان کشور و فرهنگ اصیل اسلامی است.

با اشاره به لزوم حفظ عزت و استقلال روحانیت شیعه افزود: حتی در دولت‌های صالح هم روحانیت نباید مدیون شود و یا استقلالش را از دست بدهد.

رئیس روحانیت را سرمایه‌ای ملی برای کشور خواند و گفت: حتی اگر مذهبی نباشیم و تنها عِرق ایران را داشته باشیم باز هم تاریخ ایران گویای نقش ارزنده روحانیت در 500 سال اخیر است.

لاریجانی افزود: "منابر" یکی از مسائل مهم در فرهنگ سازی است و روایات و احادیث معتبر، معارف اهل بیت را در جامعه گسترش می‌دهد.

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه شکست‌های آمریکا در عراق و افغانستان و کمک‌های سنگین مالی به رژیم صهیونیستی را از عوامل و دلایل فرو ریختن اعتبار سیاسی و اقتصادی آمریکا دانست.

لاریجانی به وضعیت اقتصادی آمریکا پرداخت و ایران را تنها کشوری خواند که در ده سال گذشته مقابل یکجانبه‌گرایی آمریکا ایستاد.

وی گفت: آمریکای پر و بال ریخته اگر می‌توانست بر جهان سلطه پیدا کند، به کسی قدرت نفس کشیدن نمی‌داد.

لاریجانی تصریح کرد: این انقلاب اسلامی ایران بود که نگذاشت دیکتاتوری مدرن آمریکا در جهان پا بگیرد و کار به جایی رسیده است همان‌هایی که ما را محور شرارت قرار دادند حالا اعتراف می‌کنند که ایران در جهان امروز، بازیگری مهم است.

رئیس مجلس شورای اسلامی نقلی از کتاب "اسرائیل و جنگ تمدن‌ها" آورد که به قول نویسنده، آمریکا سه بار می‌خواست به ایران حمله کند و هر بار به پس از شکست حزب الله موکول می‌شد.

لاریجانی به جنگ سی و سه روزه اشاره کرد و اینکه بعدها سیدحسن نصرالله به این نتیجه رسید که ماجرای جنگ 33 روزه طرحی وسیع‌تر از صرفاً تقابل صهیونیسم و حزب الله است.

وی شکست رژیم صهیونیستی را شکستی ثبت شده در تاریخ خواند و گفت: مشکلاتی که در غزه ایجاد می کنند به خاطر وضعیت به هم ریخته این رژیم در داخل است که هنوز از تبعات حرب تموز رهایی پیدا نکرده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی به برخی کشورهای عربی هشدار داد که مردم دنیا هوشیار شده‌اند و اگر آمریکا جرم ایران را حمایت از حزب الله و حماس می‌داند ما به این حمایت‌ها از مقاومت لبنان و فلسطین افتخار می‌کنیم.

لاریجانی حفظ وحدت در داخل کشور را مؤلفه‌ای بسیار مهم خواند و گفت: آنهایی که در داخل یکدیگر را تخریب می‌کنند و پنجه به چهره هم می‌اندازند کاری ضد انقلابی می‌کنند.

وی در باب وضعیت اقتصادی کشور خواستار رعایت دقیق قوانین و صرفه جویی اقتصادی شد و افزود: اینکه ما نفت بفروشیم و هزینه کنیم کار درستی نیست و سرمایه‌ها باید در دست مردم باشد.

لاریجانی یکی از مشکلات کشور را فربه بودن نظام اداری خواند و خواستار اجرایی شدن اصل 44 و واگذاری‌های بیشتر به مردم شد.

وی گفت: اگر در سیاست خارجی همچنان عزت مند و با عقلانیت حرکت کنیم و در داخل نیز نکات اقتصادی رعایت شود، دشمن حریف ما نیست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet