هدر موبایل
1387/10/07 13:25:00
سرویس بین الملل

نماینده شازند: ترویج ایران هراسی، ناشی از شکست‌های مکرر آمریکا در منطقه است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: تلاش‌های آمریکا برای تحریک کشورهای عربی علیه ایران به دلیل شکست های مکرر سیاست‌های این کشور در منطقه است.

"محمود احمدی بیغش" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، تحرکات کشورهای غربی برای ایجاد حس ایران هراسی در بین کشورهای منطقه را مسبوق به سابقه دانست و اظهار داشت: ما در بعضی مقاطع شاهد شدت یافتن این تحرکات هستیم در واقع آمریکا هر گاه به بن بست می‌رسد یا جمهوری اسلامی ایران به پیشرفتی دست می‌یابد، به تحریک کشورهای عربی علیه ایران و ایجاد رعب و هراس در آنها می‌پردازد.

وی خاطرنشان کرد: مسئولین ما باید با در پیش گرفتن یک دیپلماسی منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای و با تعامل با کشورهای اسلامی و غیر اسلامی مواضع جمهوری اسلامی ایران و صلح آمیز بودن فعالیت‌های هسته‌ای را برای آنها تبیین نماید.

نماینده شازند تاکید کرد: ما نه تنها از پیشرفت صنایع خود دست برنمی‌داریم بلکه از پیشرفت صنایع هر کشوری که در چارچوب قوانین بین المللی عمل می‌کند، نیز حمایت می‌کنیم.

وی با اشاره به توافقتنامه امنیتی ایران و بحرین گفت: این توافقنامه در راستای تامین منافع هر دو کشور تمدید شده است و در واقع این نوع توافقتنامه‌ها می‌تواند اعتماد کشورهای منطقه به جمهوری اسلامی ایران را افزایش دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet