هدر موبایل
1387/10/07 13:39:00
سرویس بین الملل

سبحانی‌نیا: توافقنامه امنیتی ایران و بحرین، نشان از نقش پر رنگ ایران در ثبات منطقه دارد

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امضای توافقتنامه امنیتی ایران و بحرین نشان از نقش پر رنگ ایران در برپایی ثبات و امنیت در منطقه دارد.

به گزارش خانه ملت این توافقتنامه امنیتی روز پنج شنبه پس از سفر وزیر امور خارجه بحرین به ایران  توسط "منوچهر متکی" و "شیخ خالدبن احمد آل خلیفه" به امضا رسید.

"حسین سبحانی‌نیا" که روز شنبه با خبرنگار خانه ملت سخن می‌گفت، افزود: سفر اخیر وزیر امور خارجه بحرین به ایران و امضای توافقتنامه امنیتی بین دو کشور یکی از اقدامات مثبت و موثر و در راستای توسعه روابط دو طرف بود.

وی خاطرنشان کرد: البته جمهوری اسلامی ایران همواره اعلام آمادگی کرده که تمایل دارد همکاری‌های منطقه‌ای را گسترش دهد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به تبلیغات دول سلطه‌گر مبنی بر ضرورت حضورشان در خاورمیانه اظهار داشت: ما بر این باوریم که نیازی به حضور بیگانگان و ناوهای آمریکایی برای تامین صلح و ثبات در منطقه نیست و شعار جمهوری اسلامی ایران همواره بر این قرار گرفته که با بهره گیری از پتانسیل‌های موجود، می‌توان ضریب امنیتی منطقه را افزایش داد.

سبحانی‌نیا در ادامه با اشاره به تحرکات اخیر برخی کشورهای عربی و مواضع نه چندان مثبتی که در قبال جمهوری اسلامی ایران دارند گفت: هر چند تلاش می‌شود ایران به عنوان تهدیدی برای همسایگان و کشورهای عضو منطقه معرفی شود اما رفت و آمدهای مقامات جمهوری اسلامی با دیگر کشورها باعث می‌شود در این روابط حسن نیت ایران بیش از پیش آشکار شود.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در ادامه سفر اخیر دکتر "علی لاریجانی" رئیس مجلس شورای اسلامی به بحرین را در سفر وزیر امور خارجه بحرین به ایران و امضای توافقتنامه امنیتی بین دو کشور تاثیرگذار دانست و افزود: سفرهایی از این دست می‌تواند بستر مناسبی برای رفع سوء تفاهمات و گسترش روابط فیمابین باشد.

این گزارش می افزاید: "منوچهر متکی" وزیر امور خارجه پس از امضای این توافقتنامه گفت: این سند در زمینه مبارزه با مواد مخدر، جرایم سازمان یافته تروریسم و تشکیل کمیته مشترک همکاری‌های امنیتی است و مناسبات دو کشور را تسهیل می‌کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet