هدر اصلی
1387/10/07 13:45:00
سرویس فرهنگی

اکرمی: خواب‌ها و آرزوهایمان را نباید در نهضت عاشورا دخالت دهیم

نماینده مردم تهران تاکید کرد: نباید در مورد نهضت به این مهمی با مطالب، اشعار، گفته‌ها و خواب‌های بی‌مبنا و کم مایه اهانت کنیم و چیزهایی که ساخته فکر، مهم و آرزوهای ماست را نباید در این نهضت دخالت دهیم.

"سیدرضا اکرمی" نماینده مردم تهران در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در خصوص وظیفه مبلغان مذهبی در ایام محرم گفت: 1369 سال قمری از عاشورای حسینی (ع) می گذرد و با گذشت زمان نه تنها این حادثه کمرنگ و بی رنگ نشد بلکه سال به سال بر اوج، موج و شکوه آن افزوده شده است.

وی افزود: راز و رمز آن نیز در این است که این داستان خدایی است و خدای متعال عهده دار بقای آن شده است.

نماینده تهران در خصوص وظایف مبلغان مذهبی گفت: نخست اینکه متن سخنان امام از آغاز حرکت از مدینه تا عصر عاشورا که توسط خود امام بیان شده باید مورد مطالعه ارزیابی و بررسی قرار گیرد و برای مردم نیز تشریح شود.

وی با اشاره به اسارت اهل بیت بعد از عصر عاشورا، اظهار داشت: حضرت زینب (س) و امام سجاد(ع) پیام واقعه عاشورا را می‌بایست به گوش مردم کوفه، شام و مدینه و سپس تاریخ برسانند لذا مبلغان نیز باید متن و محتوای سخنان امام و یاران و اهل بیت او را برای مردم نقل کنند.

سید رضا اکرمی افزود: مجالسی که در این ایام برگزار می‌شود باید مجالسی بی ریا و پر رونق باشد و گویندگان و مرثیه سرایان که در این جلسات شرکت می‌کنند باید با تمام وجود آنچه شایسته نهضت امام حسین (ع) است را به اجرا درآورند.

عضو کمیسیون فرهنگی ادامه داد: مبلغان مذهبی باید چند ساعت از وقت خود را صرف مطالعه در این زمینه کنند و واقعیت‌ها را به گوش مردم برسانند.

وی مبارزه با خرافات را یکی از وظایف این مبلغان دانست و گفت: داستان امام حسین داستان ریشه‌‌ای، کلیدی و اساسی است. هر گوینده و نویسنده‌ای که وارد این وادی می‌شود باید همانطور ساختاری و ریشه‌ای بیندیشد و عمل کند.

نماینده تهران خاطرنشان کرد: نباید در مورد نهضت به این مهمی با مطالب، اشعار، گفته‌ها و خواب‌های بی‌مبنا و کم مایه اهانت کنیم و چیزهایی که ساخته فکر، مهم و آرزوهای ماست را نباید در این نهضت دخالت دهیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet