خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1387/10/07 14:17:00
سرویس بین الملل

حاجی‌بابایی: ایجاد حس ایران‌هراسی در منطقه، یک مانور تبلیغاتی بی‌اثر است

نماینده مردم همدان با اشاره به تلاش‌های برخی کشورهای غربی برای ایجاد حس ایران هراسی در منطقه گفت: اینگونه تحرکات چیزی بیشتر از یک مانور تبلیغاتی بی اثر نیست.

"حمیدرضا حاجی‌بابایی" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در خصوص تلاشهای کشورهای غربی برای ایجاد حس ایران هراسی در بین کشورهای منطقه اظهار داشت: آمریکا و اروپا پس از آنکه تلاش‌هایشان برای متوقف کردن فعالیت‌های ایران در بحث فناوری صلح آمیز هسته‌ای با شکست روبرو شد سعی در ایجاد فضای رعب و وحشت از جمهوری اسلامی ایران در بین کشورهای منطقه دارند که البته این اقدام غربی‌ها چیز تازه‌ای نیست و از قبل در دستور کار آنها بوده است.

وی با بیان اینکه اینگونه تحرکات کشورهای غربی را تنها یک مانور تبلیغاتی بی اثر می‌دانیم، یادآور شد: کشورهای منطقه می‌دانند که جمهوری اسلامی ایران همواره به دنبال ثبات و ایجاد امنیت در منطقه است و از هرگونه برنامه صلح آمیز منطقه‌ای حمایت می‌کند.

عضو هیات رئیسه مجلس با تاکید براینکه کشورهای عربی نباید فریب ترفندهای سیاسی آمریکا و اروپا ر بخورند، گفت: غرب به طور یقین به دنبال منافع خود است و منافع کشورهای منطقه را دنبال نمی‌کند.

وی با اشاره به توافقنامه امنیتی ایران و بحرین تصریح کرد: کشورهای منطقه باید یک امنیت مشترک را تعریف کنند و در این راستا هرگونه تعامل در جهت ایجاد امنیت در منطقه را مثبت  می‌دانیم.

حاجی بابایی با تاکید بر نقش دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران در این شرایط خاطرنشان کرد: مسئولین ما باید با تعامل و مذاکره با کشورهای منطقه، مواضع ایران را تبیین کرده و از این طریق توطئه‌ها و ترفندهای دشمنان را خنثی نمایند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet