شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1387/10/07 15:07:00
سرویس سیاسی
لاریجانی اعلام کرد

آمادگی مجلس شورای اسلامی برای تبادل تجربیات پارلمانی با مجلس عراق

دکتر "علی لاریجانی" آمادگی مجلس شورای اسلامی را برای هر گونه همکاری و تبادل تجربیات پارلمانی با مجلس عراق اعلام کرد.

به گزارش خانه ملت، "سیدمحمد حیدری" نماینده مجلس عراق امروز شنبه با دکتر "علی لاریجانی" رییس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار، ابتدا لاریجانی با اشاره به پیوندها و مناسبات دیرین و دوستانه دو ملت و ضمن تاکید بر اهمیت نقش مجالس در پیشبرد مناسبات و نزدیکی بیشتر میان ملت‌ها، آمادگی مجلس شورای اسلامی را برای هر گونه همکاری و تبادل تجربیات پارلمانی با مجلس عراق اعلام کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه برقراری ثبات و آرامش را از عوامل عمده‌ی رونق اقتصادی این کشور ارزیابی کرد و ابراز امیدواری کرد این کشور هر چه زودتر در مسیر استقرار ثبات و آرامش کامل قرار گیرد.

وی هم‌چنین با اشاره به انتخابات آتی عراق، حضور گسترده‌ی مردم در این انتخابات را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: امیدواریم مردم عراق همان‌طور که در گذشته نیز نشان داده‌اند با حضور گسترده خود در انتخابات آتی گام مهمی در جهت استقرار ثبات و آرامش کشور خود بردارند.

در ادامه‌ این دیدار "سید محمد حیدری" نماینده‌ مجلس عراق ضمن ارایه‌ گزارشی از تحولات اخیر پارلمان عراق، به اهمیت کار پارلمان‌ها در جهت قانون‌گذاری و نظارت بر حسن اجرای آن اشاره کرد و تقویت همکاری‌های پارلمانی فیمابین و انتقال تجارب مجلس شورای اسلامی به مجلس عراق را خواستار شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet