هدر موبایل
1387/10/08 10:41:00
سرویس صحن
به منظور تامین نظر شورای نگهبان

لایحه موافقتنامه کشتیرانی تجاری - دریایی ایران و سریلانکا اصلاح شد

مجلس شورای اسلامی به منظور تامین نظر شورای نگهبان لایحه موافقتنامه کشتیرانی تجاری - دریایی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری دمکراتیک سوسیالیستی سریلانکا را اصلاح کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نمایندگان مجلس در ادامه جلسه علنی روز یکشنبه، به اصلاح لایحه موافقتنامه کشتیرانی تجاری دریایی بین ایران و سریلانکا پرداختند که براساس این اصلاحیه این موافقتنامه مشتمل بر یک مقدمه و پانزده ماده تصویب و اجازه مبادله اسناد آن داده می‌شود.

براساس تبصره ماده واحده لایحه مزبور اجرای حکم بند (پ) ماده 13 این موافقتنامه در حل و فصل هر نوع اختلاف ناشی از تفسیر یا اجرای آن، مستلزم رعایت اصل 139 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران است و همچنین حکم ماده 14 در مورد اصلاح موافقتنامه پس از رعایت اصل 77 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران لازم الاجرا خواهد بود.

همینطور براساس ماده 9 اصلاحی این لایحه طرف‌های متعاهد مقررات کنواسیون شماره 108 مربوط به شناسنامه ملی خدمه کشتی ها را که در سال 1337 هجری شمسی برابر با 1958 میلادی در چهل و یکمین دوره اجلاسیه کنفرانس عمومی سازمان بین المللی کار در ژنو به تصویب رسیده است را اعمال خواهند نمود.

همچنین براساس ماده 14 این لایحه، این موافقتنامه فقط با توافق متقابل و مکتوب طرف های متعاهد قابل تغییر و اصلاح خواهد بود و اصلاحات مزبور مطابق تشریفات مندرج در بند 2 ماده 15 این موافقتنامه لازم الاجرا خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet