ایام محرم 1398
1387/10/08 12:26:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در تجمع نمایندگان در حمایت از مردم فلسطین تاکید کرد:

نتیجه جنگ 33 روزه، در غزه نیز در انتظار آمریکا و اسراییل است

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: آمریکا و اسرائیل بدانند همان نتیجه‌ای که در ماجراجویی خود در جنگ ۳۳ روزه نصیبشان شد در ماجراجویی‌ که در فلسطین و غزه دارید نیز اتفاق خواهد افتاد.

دکتر "علی لاریجانی" که در تجمع نمایندگان مجلس شورای اسلامی در میدان فلسطین در حمایت از ملت مظلوم فلسطین سخن می‌گفت، با اشاره به حضور نمایندگان در این تجمع گفت: نمایندگان لازم دیدند که برای حمایت از ملت مظلوم فلسطین به صورت نمادین در میدان فلسطین حاضر شوند و به عنوان نمایندگان ملت ایران همبستگی خود را با افرادی که در مقابل جنایات رژیم صهیونیستی به شهادت می‌رسند و مقاومت می‌کنند، اعلام کنند.

وی افزود: ملت ایران همیشه از آرمان فلسطین حمایت کرده و آن را به عنوان یک امر مقدس و دینی می داند.

رئیس مجلس با اشاره به دلایل حمله رژیم صهیونیستی به مردم فلسطین گفت: قضیه فلسطین نتیجه اقداماتی است که از چند سال گذشته پایه‌گذاری شده و از زمانی که فلسطین با رای خود حماس را انتخاب کرد، این جنایات شدت گرفت.

وی افزود: افرادی که معترض بودند دموکراسی باید در خاورمیانه اجرا شود، به محض اینکه حماس در انتخابات پیروز شد بحث محاصره فلسطین را مطرح کردند و متاسفانه برخی کشورهای منطقه نیز با آنها همنوایی کردند.

لاریجانی به پیروزی حزب‌الله در جنگ 33 روزه اشاره کرد و اظهار داشت: آنها در جنگ 33 روزه تصور می کردند که می‌توانند حزب‌الله را ظرف چند هفته از پا درآورند و شرایط منطقه را عوض کنند اما شکست آمریکا و اسرائیل از حزب‌الله در جنگ 33 روزه آنها را به فکر فتنه‌ دیگری در منطقه انداخت اما امروز شما با جسدی به نام اسرائیل مواجه هستید.

رئیس مجلس شورای اسلامی به شرایط اسرائیل پس از جنگ 33 روزه اشاره کرد و اظهار داشت: رژیم صهیونیستی بعد از شکست از حزب‌الله در جنگ 33 روزه تا مدت‌ها نمی‌توانست شرایط داخلی خود را سامان دهد و امروز شرایط اسرائیل به گونه‌ای به هم ریخته که آنها حتی برای مبارزات انتخاباتی خود کارهای احمقانه‌ای از خود نشان می‌دهند.

لاریجانی در ادامه تصریح کرد: در چند روز اخیر حملات رژیم صهیونیستی به فلسطین و نوار غزه نشان از ضعف اسرائیل است و زمانی امام خمینی (ره) فرمود: "اگر هر مسلمان یک سطل آب بریزد و پیگیر نابودی این رژیم باشد این رژیم را سیل خواهد برد."

وی به دلایل حمله اسرائیل به نوار غزه اشاره کرد و اظهار داشت: اینکه امروز رژیم صهیونیستی به خود اجازه داده به منازل فلسطینی‌ها حمله کند و زنان و کودکان و مردان این کشور را به خاک و خون بکشد، معلول سیاست‌های ضد حقوق بشر و دروغین آمریکا و دلیل دیگر نقصی است که در کشورهای منطقه وجود دارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی به کنفرانس ادیان و حضور کشورهای عربی در این کنفرانس همراه با اسرائیل اشاره کرد و اظهار داشت: در این کنفرانس که اخیرا برگزار شد کشورهای حاضر یک ماجراجویی جدید را دنبال می‌کنند، لذا باید شرایط را به خوبی رصد کنیم و باید با هوشیاری منطقه و تحرکات دشمن را زیرنظر داشته باشیم.

لاریجانی خطاب به دشمنان فلسطین، ایران و کشورهای مسلمان گفت: آمریکا و اسرائیل بدانند در مقابل یک ملت مقاوم قرار دارند و مطمئن باشند که در آینده با یک موج انتفاضه سوم مواجه خواهند شد و همان نتیجه‌ای که در ماجراجویی خود در جنگ 33 روزه نصیبتان شد در ماجراجویی‌ که در فلسطین و غزه دارید نیز نصیبتان خواهد شد.

وی با بیان اینکه برخی کشورها رفتارهایی از خود نشان دادند که به گونه‌ای از اسرائیل حمایت کردند، گفت: کشورهای اسلامی و عربی که با سکوت و با حرف‌هایی که زدند از جنایات رژیم صهیونیستی و اقدامات آن حمایت کردند، بدانند که در کارنامه خود لکه سیاهی قرار دادند و بدانند که این پایان کار نیست. ما اعلام می‌کنیم که در کنار شما ملت فلسطین همیشه قرار داریم و نمایندگان ملت ایران از شما دفاع خواهد کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: ما امروز در مجلس از غم شهادت فرزندان اسلام در غزه نتوانستیم تاب بیاوریم و احساس کردیم که باید همبستگی خود را با شما ملت مظلوم فلسطین نشان دهیم و شما بدانید که ملت بزرگ ایران، دولت و مجلس جمهوری اسلامی ایران همه در کنار شما قرار دارند و امیدواریم شاهد پیروزی شما بر اسرائیل باشیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet