هدر موبایل
1387/10/08 11:39:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

جعفر زاده: جنایات‌ صهیونیست‌ها در غزه خروجی کنفرانس ادیان است

نماینده مردم ماکو و چالدران تصریح کرد: جنایت‌ صهیونیست‌ها در غزه خروجی کنفرانس ادیان آمریکا است و اسرائیل چراغ سبز حمل به نوار غزه را در این کنفرانس از حکام خائن شرکت کننده در آن دریافت کرد.

"سلمان جعفرزاده" ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی ضمن محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی در کشتار فلسطینیان در نوار غزه، خطاب به حکام عرب گفت: کسانی که با این رژیم تحت هر عنوانی ارتباط برقرار کرده‌اند در جنایات صهیونیست‌ها در نوار غزه شریک و سهیمند.

جعفرزاده با اشاره به برگزاری کنفرانس ادیان که با حضور برخی کشورهای عربی و سران رژیم صهیونیستی به میزبانی آمریکا برگزار شد، کشتار اخیر فلسطینیان در نوار غزه را خروجی این کنفرانس دانست و اظهار داشت: اسرائیل در این کنفرانس چراغ سبز حمل به نوار غزه را از حکام خائن شرکت کننده در آن دریافت کرد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: امروز جهان شاهد تحولات کم‌نظیری است که می‌تواند سرمنشاء جهانی نوین باشد و کشورهایی که بتوانند از این وضعیت به عنوان یک فرصت استفاده کنند، نقش مدیریتی خود را در جهان پیش رو مستحکم خواهند کرد.

نماینده ماکو و چالدران با بیان اینکه بروز بحران‌های مالی در آمریکا و اروپا سر منشاء بحران‌های اجتماعی و سیاسی خواهد بود، تصریح کرد: این بحران مالی نشانه‌ای از شکست تفکر سرمایه‌داری بدون توجه به ارزش‌ها و مبانی اخلاقی و انسانی بشر امروز است.

جعفرزاده افزود: بحران مالی تنها یک معضل اقتصادی زودگذر نیست، بلکه نمادی از ضعف تئوریک نظام سرمایه‌داری و شکست ساختار‌های بنا شده بر تفکر لیبرالیسم است که کمترین اثر این بحران آن خواهد بود که سایر کشورهای جهان در طراحی سیاست‌ها و تفکرات خود در اداره کشور تجدید نظر کرده و به اندیشه‌های دیگر فارغ از تبلیغات جهانی بیندیشند.

وی با اشاره به انتخابات اخیر ریاست‌جمهوری آمریکا گفت: به قدرت رسیدن فردی متفاوت با سنت‌های کهن آمریکایی یک رویکرد و اتفاق ساده نیست بلکه نوعی مدیریت بحران‌های پیش روی آمریکا و کاهش مقبولیت سیاسی این کشور در جهان است که به وسیله سیاستمداران نظام پشت پرده آمریکا برنامه‌ریزی شده‌است.

نماینده ماکو و چالدران تصریح کرد: مسئولین با درایت نظام جمهوری اسلامی در این جهان در حال تغییر و تحول باید تدبیری بیندیشند تا آسیب‌‌پذیری در عرصه‌های مختلف کاهش یافته و در آسیب‌شناسی‌های بین‌المللی نیز طرح‌های مقابله با این تهدیدات را در جهت پیشگیری از این آسیب‌ها اتخاذ کنند.

جعفرزاده در خصوص مسائل اقتصادی کشور نیز اظهار داشت: تجدید نظر در اقتصاد بیمار کشور که امروز دیگر جوابگوی نیازهای جامعه و مردم نیست، از ضروریات کشور است و با انجام این جراحی در اقتصاد می‌توان نقاط ضعف را برطرف کرد.

وی گفت: اگر با دید مثبت به لایحه تحول اقتصادی دولت بنگریم می‌بینیم که این لایحه ضمن ایجاد تحول در ساختار اساسی و بنیادین اقتصاد کشور می‌تواند جامعه‌مان را در برابر بسیاری از آسیب‌های جهانی محفوظ بدارد.

نماینده ماکو و چالدران هدفمند کردن یارانه‌ها، اصلاح نظام مالیتی، نظام گمرکی و بانکی، نظام توزیع و اصلاح ساختار بهره‌وری دولت را از مهمترین محور‌های طرح تحول اقتصادی دانست و گفت: این لایحه در زمینه‌های ذکر شده با هدف برطرف کردن مشکلات اساسی اقتصادی شامل عدم رشد و ثبات اقتصادی، بیکاری، تورم، هدر رفتن منابع و مفقدان عدالت اجتماعی در کشور است و در صورت عملیاتی شدن طرح تحول اقتصادی می تواند در این زمینه‌ها اهداف مورد نظر را محقق ساخت.

جعفرزاده گفت: انتظار می‌رود با اجرای کامل و دقیق طرح تحول اقتصادی در راستای سند چشم انداز، قانون برنامه چهارم توسعه و اصل 44 قانون اساسی که معطوف به کوچک‌سازی دولت و توانمندسازی بخش خصوصی است، بسیاری از مشکلات اساسی کشور حل شده و گام دیگری به سوی توسعه پایدار برداریم.

نماینده ماکو و چالدران با اشاره به برخی از نارسایی ‌ها در حوزه انتخابیه خود، از دستگاه‌های اجرایی خواست تا در آستانه سفر دوم هیئت دولت به استان آذربایجان شرقی، مصوب‌ها و طرح‌های نیمه‌تمام گذشته را به اتمام رسانده و در جهت رفع مشکلات این منطقه تلاش کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet