خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1387/10/08 12:54:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

نماینده بم: جوانان فلسطینی شجاعت را در دنیای وحشت زده امروز معنا کردند

نماینده مردم بم خطاب به جوانان فلسطینی گفت: عزت و شرف شما به این است که در راه حسین ابن علی(ع) قدم بردارید و شمایید که شجاعت را در دنیای وحشت زده امروز معنا کردید.

"موسی غضنفرآبادی" ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی با اشاره به آغاز محرم و همزمانی آن با جنایت‌های اخیر رژیم صهیونیستی در نوار غزه، اظهار داشت: این جنایت‌ها در حالی اتفاق می‌افتد که حتی یک ذره غیرت جهانی به جوش نمی‌آید و سکوت مرگبار سازمان‌های بین المللی نیز تعجب آور نیست.

غضنفری خطاب به مردم فلسطین گفت: در دنیای امروز که وحشی‌ترین قانون‌ها در پاسگاه جهانی سازمان ملل متحد پیاده می‌شود، هیچ امیدی جز به خداوند متعال نباید داشت و در حالی که سران قوم عرب، مرگتان را در آناپولیس جشن گرفتند و پایکوبی کردند، برای نشنیدن صدایتان شما را مقصر خواندند.

نماینده بم خطاب به جوانان فلسطینی گفت: عزت و شرف شما به این است که در راه حسین ابن علی(ع) قدم بردارید و شمایید که شجاعت را در دنیای وحشت زده امروز معنا کردید.

غضنفری با اشاره به 5 دی، سالروز وقوع زلزله بم نیز اظهار داشت: با وجود کارهای انجام شده در این چند سال، بم هنوز ساخته نشده است و واحدهای تجاری و مسکونی آن به دلیل عدم استطاعت مردم، ناتمام مانده و اگر دولت تسهیلاتی برای تکمیل آنها در نظر نگیرد، تا 20 سال دیگر نیز وضعیت بم به همین صورت خواهد بود.

وی با بیان اینکه بم باید محکم‌تر و بهتر از گذشته ساخته شود، اظهار داشت: این امر مورد انتظار مقام معظم رهبری نیز می‌باشد و مسئولین باید توجه کنند که بر اساس اعداد و ارقام، مبلغ حدود 285 میلیارد تومان برای سامان دادن به طرح‌های عمرانی در شهرستان بم مورد نیاز است و اگر این مبلغ در بودجه سال 1388 در نظر گرفته نشود در سال‌های بعد این رقم افزایش خواهد یافت.

نماینده مردم بم از دولت خواست تا نرخ و سود وام‌های دو سال اخیر را که استمهال کرده است مورد بخشش قرار دهد و گفت: علی‌رغم مکاتباتی که داشتیم به نتیجه‌ای در این زمینه نرسیده‌ایم.

غضنفری از وزارت کشور خواست تا نسبت به ارتقای شهرستان فهرج تسریع کند و از رئیس جمهور نیز خواست تا نسبت به موضوع گاز رسانی به شهرستان بم را که در سفر اول هیئت دولت به استان کرمان مصوب شد، رسیدگی شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet