هدر اصلی
1387/10/08 13:30:00
سرویس بین الملل

بیانیه نماینده آشوریان در مجلس در حمایت از مردم غزه

"یوناتن بت کلیا" نماینده آشوریان در مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن اقدامات اخیر صهیونیست‌ها در نوار غزه اظهار داشت: به نیابت از طرف جامعه آشوری، همراه و هم صدا با همه آحاد میهن مان پشتیبانی و حمایت بی دریغ خود را از فلسطینیان مظلوم اعلام می کنیم.

در این بیانیه آمده است: سال نو 2009 میلادی را در حالی آغاز خواهیم کرد که برادران و خواهران فلسطینی، مسلمان و مسیحی در زیر ستم و تجاوز متجاوزان، روزهای دهشتناک و سختی را می گذارنند و اکنون نه تنها خانه فلسطینیان که اماکن مقدسه همه ادیان زیر بمب‌های آتش‌افروز قدرت‌های جهانی در حمایت از صهیونیست‌ها قرار دارند و کلیساها نیز همانند مساجد هدف بمب ‌ها و موشک‌های آتش افروز است.

این بیانیه می‌افزاید: در حالی که بمب‌ها و موشک‌ها، فلسطینیان ساکن در غزه را مورد حمله قرار داده‌اند، جهان شاهد نزدیکی، تفاهم و زندگی مسالمت‌آمیز مسلمانان و مسیحیان در سرزمین‌مان ایران است. مگر فلسطینی در سرزمین خود چه می‌خواهد؟ زندگی مسالمت‌آمیز با همه یهودیان و مسیحیان و دیگر مسلمانان. مگر در بیروت چنین نمی‌کنند؟ مگر اوج و نهایت این زندگی مسالمت‌آمیز را در میهن‌مان ایران نمی‌بینیم؟ این چه اصراری است که فلسطینی مظلوم را از خانه‌اش بیرون کنند و آواره جهان بسازند؟ این چه عدالتی است که خانه را بر سر فلسطینیان ویران کنند و گروه گروه شهیدان کودک و سالخورده جوان و میانسال را به خاک و خون بکشند؟

نماینده آشوریان در مجلس در ادامه می‌گوید: ما آشوریان نیز صراحتا انزجار و نفرت خود را از این حرکت‌های ددمنشانه و غیر انسانی، اعلام می‌داریم و به حمایت و پشتیبانی از ملت مظلوم فلسطین فریاد سر می‌دهیم. ما همانند همه ملت ایران یکپارچه و هم‌صدا فجایع غزه و تجاوز به فلسطینیان، این مظلومان تاریخ را محکوم می کنیم و خواهان اجرای عدالت در نوار غزه و کشور فلسطین و سراسر جهان هستیم.

این بیانیه خاطر نشان می‌کند: آشوریان یک صدا با همه آحاد ملت، خواستار تنبیه متجاوز و استقرار عدل در سرزمین فلسطین هستند و ما یک صدا به دولتمردان نظام جمهوری اسلامی ایران اعلام می‌داریم که پا به پای همه آحاد میهن‌مان همانند همیشه در همه حرکت‌های سرنوشت ساز، حضوری مقاوم داریم و از جوامع بشری خواستاریم تا سریعا اقدامات بشر دوستانه‌ای را در حمایت از مظلوم فلسطین به اجرا بگذارند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet