هدر موبایل
1387/10/09 08:38:00
سرویس سیاسی
در دیداربا دبیرکل اتحادیه مجالس عضو سازمان کنفرانس اسلامی

لاریجانی خواستار برگزاری نشست فوق‌العاده روسای مجالس کشورهای اسلامی شد

رییس مجلس شورای اسلامی خواستار برگزاری نشست فوق‌العاده روسای مجالس کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی شد.

"محمود ارول قلیچ"، دبیرکل اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی بعدازظهر روز یک شنبه  با دکتر "علی لاریجانی"، رییس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خانه ملت، در این دیدار لاریجانی با اشاره به جنایات ددمنشانه رژیم صهیونیستی در غزه، از کشتار وحشیانه مردم بی‌پناه فلسطین به عنوان نسل‌کشی یاد کرد و خواستار نقش آفرینی فعال اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی در این خصوص گردید.

وی خاطرنشان ساخت: در شرایطی که فریادهای حقوق بشر مدعیان گوش جهانیان را کر کرده این اقدام سبوعانه رژیم صهیونیستی بیانگر پوچ بودن ادعای آنان است.

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان این‌که اقدام جنایتکارانه رژیم صهیونیستی و کشتار دسته جمعی ملت فلسطین مسلما واکنش‌های زیادی در جهان اسلامی خواهد داشت، خواستار برگزاری نشست فوق‌العاده روسای مجالس کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی گردید و اظهار داشت: در این شرایط حساس لازم است دبیرخانه اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی در راستای اهداف اتحادیه و در جهت همگرایی و همسویی مواضع کشورهای اسلامی نشست فوق‌العاده روسای مجالس کشورهای اسلامی و یا حداقل نشست روسای مجالس عضو کمیته اجرایی اتحادیه را برنامه‌ریزی کند.

لاریجانی در پایان با تاکید بر این‌که کشورهای اسلامی باید از همه ابزارها و امکانات خود برای جلوگیری از ادامه جنایات رژیم صهیونیستی در نوار غزه و حمایت از مردم مظلوم فلسطین، استفاده کنند، آمادگی مجلس شورای اسلامی را برای حضور فعال در اجلاس‌های مذکور اعلام داشت.

در ادامه این دیدار محمود ارول قلیچ، دبیرکل اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی نیز حمایت مستمر جمهوری اسلامی ایران را از مردم مظلوم فلسطین افتخار جهان اسلام دانست و گفت: بدون تردید آنچه که در غزه در حال انجام است عملی بسیار ددمنشانه و اقدام علیه بشریت و نسل‌کشی توسط اسرائیل است.

وی در ادامه با تاکید بر این‌که موضوع جنایت رژیم صهیونیستی مساله کل امت اسلامی است، تاکید کرد: دبیرخانه اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی برای تقویت همگرایی و همسویی مواضع کشورهای اسلامی در قبال جنایات رژیم صهیونیستی از هیچ کوششی فروگذار نخواهد کرد.

شایان ذکر است که اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی با عضویت مجالس کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی در سال 1378 تاسیس شد و مقر آن در تهران قرار دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet