هدر موبایل
1387/10/09 08:52:00
سرویس سیاسی

دیدار مجمع نمایندگان روحانی مجلس با رییس جمهور

اعضای مجمع نمایندگان روحانی مجلس شورای اسلامی بعد از ظهر روز یکشنبه در محل دفتر ریاست جمهوری با "محمود احمدی‌نژاد" دیدار و گفت و گو کردند.

در این دیدار "محمد حسن ابوترابی‌فرد" نایب رییس اول مجلس، "محمدتقی رهبر" نماینده مردم اصفهان و ابراهیمی به نمایندگی از مجمع نمایندگان روحانی مجلس در سخنانی با اشاره به شجاعت دولت نهم در اجرای صحیح طرح‌های بزرگ از جمله طرح تحول اقتصادی تصریح کردند: طرح تحول اقتصادی نیاز مبرم کشور است که باید با کمترین تبعات اجرا شود.

حجت الاسلام و المسلمین رهبر با بیان اینکه رییس جمهوری اسلامی ایران با زنده کردن شعارها و ارزش‌های فراموش شده انقلاب، مورد توجه ملت ایران و همه مسلمانان است، اظهار داشت: مبارزه با مفاسد اقتصادی و اجرای دقیق طرح تحول اقتصادی باید با قوت بیشتری از سوی دولت ادامه یابد.

حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی‌فرد نیز با بیان اینکه دولت نهم و به ویژه رییس جمهور پرچم شعارهای فراموش شده انقلاب را به اهتزاز درآورده‌اند، گفت: علما و روحانیون مجلس به عنوان مشاورینی ارزشمند آماده کمک به دولت هستند.

حجت الاسلام و المسلمین ابراهیمی نیز در سخنانی تاکید کرد: طرح تحول اقتصادی از ضروریات انقلاب بود اما هیچ دولتی جرات اجرای آن را پیدا نکرد و امروز همه باید به دولت نهم کمک کنند تا طرح تحول اقتصادی به بهترین نحو اجرا شود.

رییس جمهور نیز در این دیدار با تاکید بر اینکه وقوع انقلاب اسلامی و برپایی جمهوری اسلامی در ایران به دلیل ارتباط با امامت و ولایت، همه مناسبات حاکم بر جهان را تغییر داده است، تصریح کرد: امروز تنها راه پیشرفت کشور ایستادگی تمام قد روی اصول و ارزش‌های انقلاب در داخل و خارج است .

"محمود احمدی‌نژاد" جنس و آرمان انقلاب بزرگ ملت ایران را همانند جنس و آرمان نهضت پیامبران الهی به ویژه پیامبر اسلام (ص) برشمرد و اظهار داشت: دایره و حوزه عمل انقلاب اسلامی ملت ایران نیز همانند نهضت پیامبر (ص) جهانی است و با ارتباط با خط امامت و ولایت حرکت رو به جلوی انقلاب قوی تر از گذشته ادامه خواهد یافت.

رییس جمهور با تاکید بر اینکه دولت نهم همواره درصدد حرکت در مسیر صحیح و ارزش ها بوده است، گفت: مجلس و دولت و سایر قوا به عنوان یار همدیگر و حول محور ولایت باید کشور را جلو ببرند.

احمدی‌نژاد مبارزه با مفاسد را سخت‌ترین مرحله اداره کشور ارزیابی و خاطر نشان کرد: دولت نهم با تلاشی وافر از رانت‌ها و ویژه خواری‌ها در بخش‌های مختلف جلوگیری کرده است‌.

رییس جمهور با بیان اینکه حرکت اصلاحی از سوی دولت با سرعت بالایی ادامه دارد‌، تاکید کرد‌: اجرای طرح تحول اقتصادی با هماهنگی و همدلی به پیشرفت و برقراری عدالت در جامعه منجر می‌شود‌.

احمدی‌نژاد هدفمند نبودن یارانه‌ها را مصداق بی‌عدالتی دانست و گفت: دولت نهم همواره در جهت رفع محرومیت‌ها در همه مناطق کشور حرکت کرده است.

رییس جمهور اجرای طرح تحول اقتصادی در حوزه‌هایی مانند توزیع یارانه‌، گمرک و بانک را در راستای اجرای عدالت برشمرد و اظهار داشت: امروز به دلیل سیر نزولی قیمت‌ها و لزوم کاهش وابستگی بودجه به نفت بهترین فرصت برای اجرای طرح تحول اقتصادی است‌.

احمدی نژاد گفت‌: بیش از 70 درصد مصرف یارانه‌ای کشور توسط کمتر از 30 درصد مردم است و این در حالی است که بیش از 80 درصد مالیات توسط 70 درصد کم بهره از یارانه‌ها پرداخت می‌شود که تنها 20 درصد درآمد کشور را دارند.

رییس جمهور با اشاره به اقدامات تحولی دولت نهم در بخش‌های مختلف، خاطر نشان کرد: دولت توجه ویژه‌ای نیز به مسایل حوزه‌های علمیه و مساجد داشته است زیرا مساجد جزو ارکان جامعه اسلامی است‌.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet