شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1387/10/09 11:11:00
سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون انرژی:

کاهش وابستگی به انرژی، نوسانات قیمت را در اقتصاد بی‌اثر می‌کند

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر وابستگی به انرژی کم شود، تاثیر نوسانات قیمت حامل‌های انرژی هم در اقتصاد منعکس نخواهد شد.

"حسین نجابت" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، در ارتباط با اقدامات ضروری جهت جلوگیری از تاثیر نوسان قیمت حامل‌های انرژی بر اقتصاد کشور گفت: این نوسانات حامل‌ها تابع نرخ جهانی هستند و ما به سادگی نمی‌توانیم از نوسانات جهانی کم نماییم.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به این مطلب که در اقتصاد کلان اگر وابستگی به انرژی کم شود خود به خود نوسانات هم منعکس نخواهد شد گفت: در سیستم یارانه و بهینه کردن یارانه‌ها دو مسئله وجود دارد: یکی اینکه حامل‌های انرژی را یارانه می‌دهیم که بهینه هم مصرف نمی‌شود و دیگر اینکه قیمت انرژی فاصله زیادی با قیمت جهانی دارد.

نجابت تصریح کرد: در این زمینه دو کار را می توان انجام داد باید قیمتها به شکل پلکانی یا با شیب ملایم به قیمت جهانی نزدیک شود و نیز یارانه‌ها بهینه گردد تا مصرف معنی‌دار شود.

وی تاکید کرد: کسانی که صرفه جویی می‌کنند باید از مشوق‌های دولتی استفاده کنند؛ این به کنترل و مدیریت حامل‌های سوخت کمک می‌کند.

عضو کمیسیون انرژی در خاتمه سخنانش در ارزیابی از طرح تحول اقتصادی گفت: هنوز از جزئیات دقیق طرح تحول اقتصادی اطلاع ندارم اما هدفمند کردن یارانه ها قصد و نیتش این است که یارانه‌ها را به استفاده بهینه برساند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet