ولادت حضرت امام رضا (ع)
1387/10/09 14:44:00
سرویس سیاسی
ابوترابی در اجتماع بزرگ مردم تهران:

امروز نقطه مشترک جهان اسلام، مقاومت در برابر نظام سلطه است

نایب رییس مجلس شورای اسلامی در تجمع بزرگ ضد صهیونیستی امروز مردم تهران تصریح کرد: امروز نقطه مشترک جهان اسلام ایستادگی، مقاومت و جهاد در برابر نظام سلطه است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "محمدحسن ابوترابی‌فرد" ظهر روز دوشنبه در جمع خیل عظیمی از مردم تهران که در محکومیت جنایت‌های رژیم صهیونیستی و حمایت با مردم غزه در میدان فلسطین گردهم آمده بودن، فجایع غیرانسانی قتل عام کودکان، زنان، مردان آزادیخواه و حق طلب فلسطینی را به ملت ایران تسلیت گفت.

ابوترابی‌فرد اظهار داشت: بیش از نیم قرن گذشته که با توطئه نظام سلطه به سرکردگی آمریکا زمینه تولد نامشروع رژیم صهیونیستی در قلب جهان اسلام شکل گرفت و زمینه شکل‌گیری این غده سرطانی در قلب جهان اسلام برای دفاع از منافع نامشروع نظام سلطه فراهم شد.

وی افزود: متاسفانه در آن زمان که در قلب سرزمین‌های اشغالی این توطئه شکل گرفت و این رژیم بستر نظامی و سیاسی خود را فراهم کرد و از همه نقاط جهان صهیونیست‌ها را به سرزمین‌های اشغالی آورد و در آنجا اسکان داد و جای را برای مردم فلسطین تنگ کرد.

نایب رییس مجلس گفت: ‌رژیم اشغالگر قدس در آرزوی دستیابی به آبهای خلیج فارس برای هیچ فلسطینی و هیچ دولتی در این کشور ارزش قائل نیست.

ابوترابی‌فرد خاطر نشان کرد: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ایران این رژیم حتی یک بار حاضر نشد با نمایندگان ملت فلسطین گفتگو کنند و برای آنها هیچ شانی قائل نبود و هیچ مانعی را در مقابل خواسته‌های خود در جهان اسلام نمی‌دید.

وی با اشاره به پیروزی انقلاب اسلامی و روشنگری‌های امام راحل در خصوص رژیم صهیونیستی گفت: فریاد بلند حضرت امام خمینی(ره) که دیروز اسرائیل را غده سرطانی در جهان معرفی کرد و جهان را در مقابل این نظام استبدادی بسیج کرد، امروز نه تنها در سرزمین مجاهد و مقاوم لبنان بلکه در سراسر جهان اسلام به یک ایده و آرمان واحد تبدیل شده است.

وی  افزود: اگر امروز نظام جمهوری اسلامی ایران در جهان اسلام در نزد آزادیخواهان اعتبار بالایی دارد و به ایران به عنوان ام‌القرای جهان اسلام می‌نگرند، به خاطر تفکر قرآنی و عزتمند اسلام و رهبری آگاه، مدبر و مقتدر مقام معظم رهبری و همچنین مواضع روشن و قاطع احمدی نژاد رئیس‌جمهور مکتبی و انقلابی در برابر اسرائیل غاصب است.

وی  در ادامه اظهار داشت: امروز مسلمانان در دورترین نقطه جهان تا کشورهای خاورمیانه همه با الهام از رهبر خود و پشتیبانی‌‌های مقام معظم رهبری در یک جهت برای تقابل جدی با رژیم صهیونیستی هماهنگ و متحد هستند.

عضو هیات رییسه مجلس ضمن  بیان اینکه منافع جهان اسلام منافع جمهوری اسلامی نیز هست، تاکید کرد: در قلب ملت ایران تنها منافع امت اسلام موج می‌زند و ایران  سرنوشت خود را با سرنوشت جهان اسلام یکسان می‌بیند و چنین تفکری است که شما را به ام‌القرای جهان اسلام تبدیل کرده است.

وی با بیان اینکه حمله اسرائیل به غزه نماد اقتدار و پیروزی این رژیم نیست گفت:‌ امروز رژیم صهیونیستی که در مقابل مردم غزه ایستاده است ، شکست را از درون خود احساس می‌کند و برای ادامه حیات خود راهی جز افزایش قطعنامه علیه مردم غزه و حملات هوایی و زمینی به آنها ندارد.

نماینده قزوین ادامه داد: پس از اینکه حماس در غزه پیروز شد، علامت روشنی به مردم فلسطین و جهان نشان داد که تنها راه پیروزی مبارزه همه جانبه است و حماس و مردم فلسطین این راه را انتخاب کردند.

وی با اشاره به  سازش کشورهای عربی با رژیم اشغالگر قدس اظهار داشت: ‌امروز بعد از ماه‌ها و سالها فشار بر مردم فلسطین و بعد از محاصره فاجعه بار غزه و بعد از فشار سران خود فروخته کشورهای عربی به مردم غزه شاهد آنیم  که مردم غزه بر همان پیمان سازش ناپذیر با اسرائیل که سرلوحه کار حماس است استوار هستند.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امروز سرزمین فلسطین این پیام را دارد که حماس عزم خود را بر ادامه جهاد با رژیم صهیونیستی تا فرو ریختن ارکان این رژیم ادامه خواهد داد و مردم غزه در کنار این جنبش جهادی ایستاده‌اند.

وی به گذشت سه دهه از پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و  گفت: ملت مسلمان ایران در طول سه دهه از پیروزی انقلاب اسلامی با آرمان‌های الهی خود به آزادی سرزمین فلسطین می‌اندیشند و در این راه از تمام ظرفیت‌ها و توانایی‌های بهره‌ می‌گیرند و دست مسلمانان و آزادیخواهان جهان را در این راه می‌فشارند.

ابوترابی در ادامه خاطر نشان  کرد:‌ در کناردیدگاه  جهادی که امام خمینی(ره) آن را ترسیم نمود  و مقام معظم رهبری پرچمدار آن است، امروز شاهد آن هستیم که این نگاه  سرلوحه  کار حزب‌الله در لبنان است و مردم فلسطین از مقاومت حزب‌الله و رهبر مقتدر آن "سید حسن نصرالله" الهام گرفتند که نصرت الهی تنها با ایستادگی و عزت اسلامی در سایه جهاد با دشمنان خدا معنا پیدا می‌کند.

وی تصریح کرد: امروز نقطه مشترک جهان اسلام ایستادگی، مقاومت و جهاد در برابر نظام سلطه به سرکردگی آمریکای جهانخوار است که گاهی دست آغشته به خون آن از عراق و افغانستان بیرون می‌آید و گاهی در لبنان فتنه می‌کند .

نماینده قزوین در مجلس با بیان اینکه سران خودفروخته برخی کشورهای عربی پشت حملات وحشیانه اسرائیل به نوار غزه و فلسطین قرار دارند، اظهار داشت:سران خودفروخته کشورهای عربی راه را بر مردم فلسطین بستند و از اسرائیل درخواست کردند که با تجاوز و حمله به غزه اجازه ندهند حزب‌اللهی دیگر در قلب فلسطین شکل گیرد اما آنها بدانند چه دیر از خواب بیدار شدند چرا که امروز همان مقاومتی که در لبنان شکل گرفت و قدرت خود را به نمایش گذاشت امروز درغزه وجود دارد و مراحل رشد خود را طی کرده است و بازوی قوی مردم غزه به زودی به سینه سست رژیم صهیونیستی فرود خواهد آمد.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی در پایان سخنان خود تاکید کرد: امروز دستان خون‌آلود این رژیم منفور از سرزمین‌فلسطین بیرون آمده و بر سر زنان  و مردان بی‌دفاع غزه بمب‌ها و موشک‌ فرود می‌آ‌ورد و امروز ملت ایران با تجمع خود و با شعار "مرگ بر آمریکا" در مقابل آنها ایستاده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet