هدر موبایل
1387/10/09 16:30:00
سرویس کمیسیون ها
بر اساس مصوبه امروز کمیسیون عمران

نوسازی بافت‌های پیرامون حرم امام رضا(ع) به سایر اماکن متبرکه تعمیم می یابد

عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از تصویب لایحه‌ای در این کمیسیون خبر داد که براساس آن حمایت از نوسازی بافت‌های فرسوده پیرامون حرم امام رضا(ع) به سایر اماکن متبرکه نیز تعمیم می‌یابد.

"مهرداد بائوج لاهوتی" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت افزود: در مرحله اول پیشنهاد شد حرم‌های مطهر حضرت معصومه (س) و احمد بن موسی(ع) (شاهچراغ) نیز به لایحه دولت اضافه شود و در نهایت پیشنهاد نمایندگان این بود که برای پرهیز از دوباره کاری این اختیار به هیات وزیران داده شود تا به تایید سازمان اوقاف و وزارت ارشاد کلیه اماکن متبرکه از مزایای موجود در این طرح برخوردار شوند.

وی همچنین از رسیدگی به شور دوم لایحه الحاق یک تبصره به بند (22) ماده (3) آیین نامه سازمان بنادر و کشتیرانی مصوب 1348 در این کمیسیون خبر داد و افزود: بر این اساس هر نوع ساخت و ساز بدون مجوز از سازمان بنادر و کشتیرانی و دریا نوردی در اطراف بنادر ممنوع می‌باشد.

لاهوتی در ادامه با اشاره به حضور رئیس پلیس راه ناجا در این کمیسیون گفت: سرهنگ اسماعیلی با ارائه گزارشی به اعضا در خصوص تلفات جاده ای اعلام کرد که سالیانه 27 هزار و 500 نفر سالیانه در جاده ها از بین می‌روند و تلاش ما این است تا دلائل این امر را شناسایی کنیم.

وی افزود: سرهنگ اسماعیلی در این گزارش اظهار داشتند که از 6 هزار و 400 نقطه حادثه خیز هم اکنون 2 هزار و 100 نقطه آن برطرف شده است.

لاهوتی با اشاره به سخنان رئیس پلیس راه ناجا گفت: براساس برنامه چهارم توسعه ما باید 18 هزار کیلو متر راه اصلی و آزاد راه می‌ساختیم که فقط هزار کیلو متر آن را آماده کرده‌ایم.

وی افزود: سن وسایل حمل و نقل عمومی در ایران نسبت به استادندارد رعایت شده در سطح بسیار بالاستبه طوری که سن اتوبوس‌ها در کشور ما 24 سال و مینی‌بوس‌ها 22 سال می‌باشد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران اظهار داشت: بر این اساس یک بحث از سوی اعضای کمیسیون مبنی بر الزام بستن کمربند ایمنی توسط سرنشینان عقب خودرو با توجه به اینکه در 30 درصد تصادفات سرنشین‌های عقب خودرو کشته می شوند، مطرح شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet