پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1387/10/09 18:03:00
سرویس اقتصادی

ثروتی یکی از دلایل کسری بودجه را کمبود وقت مجلس در بررسی آن دانست

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در انتقاد از تاخیر دولت در ارائه لایحه بودجه تصریح کرد: یکی از دلایل کسری بودجه شتاب در بررسی آن به علت کمبود وقت بوده است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "موسی الرضا ثروتی" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در مورد تاخیر دولت در ارائه لایحه بودجه گفت: زمانی که مجلس لایحه بودجه را در زمان معین تقدیم مجلس نکند مجلس نمی‌تواند به صورت کامل و با دقت به بررسی آن بپردازد.

وی افزود: دولت این احتمال را می‌دهد که هر زمانی که بودجه را به مجلس ارائه دهد مجلس ناچار به تصویب آن می‌باشد و باید آن را بررسی نماید.

ثروتی اظهار داشت: زمانی که بررسی لایحه بودجه با شتاب صورت گیرد رسیدگی کامل صورت نخواهد گرفت و در نتیجه کسری بودجه به وجود می‌آید و یکی از دلایل کسری بودجه شتاب در بررسی آن به علت کمبود وقت بوده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه در ادامه گفت: تا پایان سال دو ماه بیشتر فرصت باقی نمانده است که در این مدت مجلس دو هفته تعطیلات را نیز در پیش رو خواهد شد و دلیلی ندارد نمایندگان به دلیل عدم ارائه لایحه بودجه توسط دولت نتوانند به سرکشی حوزه‌های انتخابیه بروند و به کار مردم رسیدگی نمایند.

وی با بیان اینکه این راهکار نیز وجود دارد که بودجه را ماه به ماه بررسی نمود گفت: می توان این کار را انجام داد تا تاخیر در ارائه لایحه بودجه توسط دولت به یک روال تبدیل نگردد.

ثروتی تصریح کرد: در صورت دیر ارائه شدن لایحه بودجه توسط دولت، مجلس طبق آیین‌نامه داخلی می‌تواند یک دوازدهم آن را بررسی نماید.

وی در پایان در خصوص طرح هدفمند نمودن یارانه‌ها گفت: هدفمند کردن یارانه‌ها مثبت است و به یک فوریت آن نیز رای خواهم داد اما نمی‌توان آن را به سرعت بررسی نمود چرا که ابتدا بودجه را در دستور کار داریم و سال آینده می‌توانیم به بررسی هدفمند کردن یارانه‌ها بپردازیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet