خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1387/10/10 11:08:00
سرویس صحن
عماد حسینی (مخالف):

لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها نیاز به جامعیت بیشتری دارد

نماینده مردم قروه با بیان اینکه نمی توانیم در هدفمند کردن یارانه‌ها آزمون و خطا کنیم، تصریح کرد: لایحه دولت نیاز به جامعیت بیشتری دارد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "سیدعماد حسینی" در جلسه علنی روز سه شنبه در مخالفت با یک فوریت لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها اظهار داشت: تحول اقتصادی مستلزم یک برنامه بلند مدت است که با تغییرات مدیریتی دستخوش فراموش نشود.

وی افزود: اگر هدفمند کردن یارانه‌ها به معنی کاهش تورم و توسعه بخش خصوصی است مستلزم تحول بنیادی در ساختار اقتصادی کشور است.

نماینده مردم قروه خاطرنشان کرد: هدفمند کردن یارانه‌ها یک فرایند نظام‌مند است و نیاز به عمل و برنامه کارشناسی و حداقل خطا دارد. ما نمی توانیم در این زمینه آزمون و خطا کنیم بنابر این این لایحه نیاز به جامعیت بیشتری دارد.

وی ادامه داد: ما در کشور برنامه چهارم و پنجم و سند چشم انداز داریم که می توانیم براساس آن حرکت کنیم اما امروز می‌بینیم که هیچ کدام از این برنامه‌ها رعایت نشده است.

حسینی یادآور شد: طرح ساز و کار نامناسب جهت توزیع یارانه ها، کاهش امنیت غذایی خانواده ها، ورشکستگی صنایع بزرگ، گسترش بیکاری و کاهش قدرت خرید به دلیل بالا رفتن تورم از اشکالات این لایحه است.

وی افزود: لایحه هدفمند کردن یارانه ها نظریه اقتصادی پایه‌ای ندارد. بنابر این انتظار داریم به یک فوریت این لایحه رای داده نشود تا در قالب طرح یا لایحه جامعی به این مهم پرداخته شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet