خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1387/10/10 11:18:00
سرویس صحن
روح الله حسینیان (موافق):

اگر از این فرصت استفاده نکنیم در پیشگاه نسل‌های آینده مسئولیم

روح‌الله روحسینیان" با بیان اینکه امروز سالم کردن اقتصاد کشور احتیاج به حذف یارانه‌ها دارد، تصریح کرد: اگر نمایندگان از این فرصت استفاده نکنیم در پیشگاه نسل‌های آینده و تاریخ مسئول خواهیم بود.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "روح الله حسینیان" در موافقت با یک فوریت لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها اظهار داشت: سالیان متمادی است که دولت‌های مختلف و اقتصاد‌دانان بر اینکه اقتصاد کشور باید از یارانه‌ها آزاد شود و بدون کمک دولت، اقتصاد روی پای خود بایستد اجماع دارند.

وی افزود:  اگر روزی برای اینکار چاره‌ای جز پرداخت یارانه نبود، امروز سالم کردن اقتصاد کشور احتیاج به حذف یارانه‌ها دارد.

نماینده تهران خاطرنشان کرد: اقتصاد یارانه‌ای را به یک بیماری تشبیه می‌کنند که دائم باید سرم به آن تزریق شود تا به حیات مصنوعی خود ادامه دهد. اگر می‌خواهیم اقتصاد کشور را نجات دهیم باید یک جراح متخصص این غده سرطانی را جراحی کند که خوشبختانه این دولت با شجاعت تمام با 30 هزار ساعت کار، امروز آماده اجرای این کار است که اگر نمایندگان از این فرصت استفاده نکنند متاسفانه همه نمایندگان و ما در پیشگاه نسل‌های آینده و تاریخ مسئول خواهیم بود.

حسینیان با بیان اینکه بی شک وضعیت فعلی پرداخت یارانه ها ناعادلانه ترین شکل توزیع ثروت کشور است تاکید کرد: در حال حاضر هر کسی ثروتمندتر باشد از یارانه های بیشتری برخوردار است و براساس آمار 70 درصد یارانه در کشور به 30 درصد از خانوارهای ثروتمند تعلق می یابد.

وی با بیان اینکه یکی از آثار لایحه هدفمند کردن یارانه ها اجرایی کردن اصل 44 است گفت: برای اجرایی شدن اصل 44 حتما باید یارانه‌ها هدفمند شود و از بدنه و پیکره اقتصاد حذف شود.

نماینده تهران یادآور شد: تا زمانی که انرژی ارزان به صنایع تزریق می‌شود، صاحبان صنایع به دنبال مصرف بهینه انرژی نخواهند بود.

وی افزود: مصرف بی‌رویه یکی از آثار و پیامدهای سوبسیدهایی است که به صنایع تزریق می‌شود. بر اساس آماری که در ایران ارائه می‌شود، مصرف برق و آب و نفت و گاز و بنزین بیشترین میزان را دارد که برای اصلاح این موضوع هم حتما باید به این لایحه رای داده شود.

حسینیان گفت: مردم از مجلس انتظار دارند که به فوریت این لایحه نظر مثبت بدهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet