هدر اصلی
1387/10/10 11:43:00
سرویس اقتصادی
احمدی‌نژاد در جمع خبرنگاران:

در لایحه بودجه باید پیش‌بینی‌های لازم برای هدفمند کردن یارانه‌‌ها صورت گیرد

رئیس جمهور تصریح کرد: در لایحه بودجه باید پیش بینی‌های لازم برای اجرای لایحه هدفمند کردن یارانه‌‌ها صورت گیرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "محمود احمدی نژاد" امروز در حاشیه جلسه ارائه لایحه هدفمند کردن یارانه ها به مجلس در جمع خبرنگاران پارلمانی با اشاره به این مطلب که امروز یکی از لوایح مهم و اثرگذار بر بخش‌های اجرایی و اقتصادی تقدیم مجلس شد گفت: خوشبختانه نمایندگان محترم مجلس به یک فوریت آن رای دادند و انشا الله با توجه به حجم وسیع کار کارشناسی و مشورتی که هم در کمیسیون ویژه مجلس و هم در کمیسیون‌های گوناگون مجلس انجام شده، امیدواریم با سرعت بررسی و نمایندگان هم آن را اصلاح و تکمیل کنند.

احمدی نژاد از نمایندگان مجلس به خاطر تصویب یک فوریت لایحه مذکور تشکر کرد و ابراز امیدواری کرد که این لایحه هر چه زودتر به قانون تبدیل شده و برای اجرا در اختیار دولت قرار گیرد.

رئیس جمهور در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی براینکه در اردوگاه دوم خرداد بحث دولت وحدت ملی و نقد احمدی نژاد مطرح شد گفت: ما از نقد احمدی نژاد استقبال می‌کنیم.

رئیس جمهور همچنین در پاسخ به سوال دیگری مبنی براینکه لایحه بودجه 88 چه زمان تقدیم مجلس می‌شود گفت: اجازه دهید لایحه هدفمند کردن یارانه ها در مجلس جلو برود زیرا در لایحه بودجه باید پیش بینی‌های لازم برای اجرای این لایحه صورت گیرد.

در ادامه خبرنگاری از رئیس جمهور در مورد اظهارات رئیس کمیسیون ویژه مجلس در خصوص منتفی شدن پرداخت نقدی یارانه‌ها پرسید که وی پاسخ داد: رئیس کمیسیون ویژه این خبر را تکذیب کرده است و جایی برای بحث باقی نمی‌ماند.

 

احمدی نژاد همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا مبلغ پرداخت یارانه ها مشخص است گفت: اجازه بدهید مجلس وارد رسیدگی به لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها بشود و کار خود را انجام دهد، آنگاه دولت نیز بر اساس مصوبه مجلس عمل می کند.

رئیس جمهور همچنین گفت: در مصاحبه‌های قبلی همه این مسائل درباره لایحه به طور مشخص بیان شده است.

احمدی نژاد در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر اینکه بانک جهانی و صندوق بین المللی پول به دولتها توصیه می‌کند که اصلاحات اقتصادی را در زمانی که در اوج محبوبیت سیاسی قرار دارند اجرا کنند گفت: آیا شما توصیه بانک جهانی را به ما دیکته می‌کنید ما باید وظیفه خودمان را عمل کنیم، تصریح کرد: در طرح سر شماری 63 میلیون نفر ثبت نام کردند این بزرگترین رفراندم اقتصادی در کل جهان است، فکر نمی کنم بالاتر از این رای باشد اگر از 7 میلیون نفر جمعیت باقی مانده هم که ثبت نام نکرده‌اند خواهش می کردیم در این رفراندم شرکت می‌کردند.

خبرنگاری از احمدی نژاد پرسید آیا طولانی شدن کار کارشناسی نسبت به طرح تحول اقتصادی اهداف آن را زیر سوال نمی برد که وی پاسخ داد: طرح  تحول کار بزرگی است که در دو برنامه 5 ساله توسعه به آن تاکید شده است.

رئیس جمهور گفت: در نظام جامع تامین اجتماعی و قانون حمل و نقل عمومی نیز مورد تاکید قرار گرفته است دولت هم تلاش می‌کند با مشورت‌های لازم در این زمینه از ظرفیت‌های کارشناسی استفاده کند.

وی گفت: طولانی شدن کار کارشناسی آسیبی به اهداف طرح نزده اما شرایط جهانی ممکن است نحوه رفتار ما را تحت تاثیر قرار دهد.

رئیس جمهور همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر تصویب طرح تحقیق و تفحص از حساب ذخیره ارزی در کمیسیون بودجه گفت: مصوبه مجلس لازم لااجراست و در کشور اجرا می‌شود شفافترین دولت، دولت نهم است.

رئیس جمهور همچنین در مورد اینکه فکر می‌کنید تا چه زمانی لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها بررسی و به دولت ابلاغ می‌شود گفت: نمایندگان مصمم هستند کار را به طور جدی بررسی و در کوتاه‌ترین زمان ممکن آن را تصویب و به دولت ابلاغ کنند.

 

خبرنگاری از رئیس جمهور پرسید: طی آماری اعلام شده که در طول سه سال و نیم گذشته 40 هزار دروغ علیه احمدی‌نژاد منتشر شده سوالم این است که با توجه به این قدرت جمع آوری اطلاعات آیا این امکان وجود دارد که شما آماری را در اختیار رسانه ها قرار دهید که تعداد وعده های محقق نشده شخص رئیس جمهور و کابینه را اعلام کند که رئیس جمهور در پاسخ گفت: این آمار را دولت استخراج نکرده است گروه های مختلف دانشجویی در چند دانشگاه از جمله علم و صنعت و امیرکبیر و شریف این کار را انجام داده اند.

وی افزود: این یک کار مردمی است و از سوی گروه‌های مردمی انجام گرفته است.

احمدی نژاد ادامه داد: این دولت بیشتر از اینکه دولت وعده باشد دولت کار است و تلاش کرد که تصمیماتی که گرفته در مسیر اجرا قرار بگیرد و این اتفاق افتاده است ممکن است یک تصمیمی برای ساخت سدی بزرگ اتخاذ شود و مطالعه آن تا 5 سال طول بکشد و بعد از آن در مسیر اجرا قرار بگیرد در سفرهای دوم استانی که همین فردا نیز یکی از آنها انجام می شود ما مصوبات دور اول را بررسی می کنیم تا ببینیم مصوبات و تصمیمات دولت به چه میزان محقق شده است.

وی تصریح کرد: حرفهایی که دولت می زند تبدیل به مصوبه می شود ممکن است در هر استانی یکی دو مصوبه وجود داشته باشد که دچار گیر اساسی شده باشد ما تمام تلاش خود را می کنیم که گیرها رفع شود و در مسیر اجرا به نحو مناسب پیش برود تصمیماتی که دولت گرفته در مسیر اجراست و این دولت، دولت کار است.

احمدی نژاد در پاسخ به سال خبرنگاری مبنی بر اینکه هیات دولت تصمیم گرفته است که از سران رژیم صهیونیستی در دادگاه‌های بین المللی به خاطر جنایت‌هایشان علیه مردم غزه شکایت کند تاکنون چه اقدامی انجام شده است گفت: اقدامات سران بی فرهنگ رژیم صهیونیستی جنایتهای جنگی است، آنها باید مجازات شوند چرا که جنایتهای بی شماری علیه مردم بی دفاع و زنان و کودکان فلسطینی انجام داده اند.

وی گفت: در این ارتباط در دولت سازوکارهایی طراحی شده و این مسئله دنبال می شود مطمئناً حقوقدانان منطقه و جهان نیز این مسئله را دنبال می کنند تا سران صهیونیستی در دادگاههای بین المللی محاکمه شوند. 

ادامه دارد

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet