هدر موبایل
1387/10/10 15:59:00
سرویس اقتصادی

ونایی: در هیچ‌جای لایحه دولت از پرداخت نقدی یارانه‌ها نام برده نشده است

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: در هیچ قسمتی از لایحه هدفمند کردن یارانه‌‌ها از پرداخت نقدی یارانه‌ها نام برده نشده است.

"حسن ونایی" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در خصوص لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها و لحاظ نمودن آن در لایحه بودجه گفت: لایحه هدفمند نمودن یارانه‌ها از بودجه سال جاری و همچنین از قانون برنامه چهارم توسعه اهمیت بیشتری دارد.

وی در خصوص اهمیت آن افزود: این لایحه در برنامه سوم و برنامه چهارم پیشنهاد شده بود که به تصویب نرسید.

ونایی با بیان اینکه یک سوم از بودجه کل کشور به یارانه‌ها اختصاص دارد گفت: این لایحه از دو بخش تشکیل شده است اول آزاد سازی قیمت‌های حامل‌های انرژِی که باید قیمت کشورهای حاشیه خلیج فارس به مصرف کننده تحویل شود و قسمت دیگر این لایحه قیمت آب و برق که به قیمت اصلی تمام شده در اختیار مردم قرار گیرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه خاطرنشان کرد: در بخش یارانه‌های انرژی تصمیم بر این است که یک سوم بودجه را از مصرف کننده بگیریم و مشکل این لایحه در توزیع این یک سوم است.

نماینده ملایر اظهار داشت: در توزیع یک سوم یارانه‌ها دولت 25درصد از آن را برای خود در نظر گرفته است و 60 درصد آن را به عنوان کمک مستقیم و غیرمستقیم در نظر گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: پرداخت نقدی یارانه‌ها در هیچ قسمتی از لایحه هدفمند سازی یارانه‌ها نام برده  نشده است و دهک‌های پایین جامعه نباید منتظر پرداخت پول از طرف دولت باشند.

ونایی افزود: این شائبه در بین مردم به وجود آمده است که لایحه هدفمند سازی یارانه‌ها پرداخت نقدی یارانه را به دنبال دارد.

ونایی گفت: قطعاً لایحه هدفمند سازی یارانه‌ها تاثیر مستقیمی در لایحه بودجه خواهد داشت و دولت در حال حاضر نیز در ارائه لایحه بودجه دیرکرد داشته است.

وی افزود: این لایحه یا باید همزمان با لایحه بودجه سال 88 بررسی شود یا آنکه بررسی آن به سال بعد موکول شود.

نماینده ملایر اظهار داشت: در صورت بررسی همزمان لایحه هدفمند سازی یارانه‌ها و لایحه بودجه، حجم کار سنگینی برعهده کمیسیون‌های برنامه و بودجه، تلفیق و ویژه خواهد گذاشت که باید منتظر تصمیم مجلس باشیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet