هدر اصلی
1387/10/10 16:30:00
سرویس فرهنگی

رسایی: تمسک به سیره علمای دین ما را از انحرافات دور می‌کند

عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس یکی از راه های جلوگیری از تحریفات معنوی واقعه کربلا را تمسک به سیره علمای دین خواند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "حمید رسایی" با بیان اینکه باید از تحریفات معنوی واقعه کربلا جلوگیری شود گفت: برای این کار بایستی چند نکته مورد توجه قرار گیرد، اول تمسک به سیره علمای دین شناس از قبیل حضرت امام (ره)، رهبر معظم انقلاب و علمای دین شناس فعلی که یقینا عشق و علاقه‌ای خاص به اهل بیت دارند و توجه به آنها سیره عزاداری صحیح را به ما نشان می‌دهد.

وی افز ود: راه دیگر این است که باید دید چه مواقعی دشمنان از رفتارهای ما شاد می شوند. مانند زمانی که قمه زنی رایج گردیده بود سفارت انگلیس در عراق به عزاداران قمه و پارچه سفید می‌داد که این امر نشان می‌دهد آنها قصد بهره برداری از این موضوع را دارند.

رسایی سومین نکته را نگاه به سیره عصمت و طهارت خواند و گفت: باید دید اهل بیت خود چگونه عزاداری می‌کردند که این در روایات آمده است.

رئیس کمیته رسانه مجلس در پاسخ به اینکه اگر تحریفی از سوی مداحان صورت گرفت چگونه باید عمل کرد گفت: مردم نباید استقبال کنند. چرا که گریستن صرف برای ما اصل نیست و اینکه به هر شیوه‌ای مردم را به گریه انداخته در زندگی مذهبی ما صحیح نیست و ما باید در وهله اول آگاهی و حس دفاع از دین را در مردم ایجاد کنیم ولی اگر خلاف این باشد نباید مورد حمایت مردم قرار گیرد هر چند که از سوی یک مداح و یا روحانی باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet