هدر اصلی
1387/10/10 14:18:00
سرویس اقتصادی

اکبریان: در حال حاضر در کشور کمبود سیمان وجود ندارد

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به تولید بالا و رکود ساخت و سازها در حال حاضر در کشور کمبود سیمان وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "عزیز اکبریان" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، تصریح کرد: زمانی که سیمان در سبد حمایتی دولت قرار داشت، عده‌ای دلال و سودجو با نفوذ در دستگاه‌های دولتی،  این محصول را گرفته و در بازار آزاد به فروش می‌رساندند و این امر موجب می‌شد این ماده کمیاب گردد.

وی افزود: در حال حاضر که سیمان آزاد شده و تولید کارخانجات بالا رفته و با توجه به  رکود ساخت و سازها در بخش مسکن کمبودی احساس نمی‌شود.

اکبریان در خصوص اینکه وارد کردن سیمان به معنای نرسیدن به مرز خودکفایی این محصول است گفت: دولت در قانون برنامه آورده که اگر برای پروژه‌های عمرانی کمبود سیمان وجود داشته باشد می‌توان واردات را انجام داد در حالیکه بیشترین سود را دولت در این زمینه می‌رد و برخی دستگاه‌های دولتی و خصوصی همانطور که گفته شد موجب کمبود این ماده می‌گشتند حال آنکه اگر این امر صورت نگیرد کمبودی وجود نخواهد داشت.

عضو کمیسیون صنایع مجلس در ادامه گفت: ما بایستی به تولید بیشتر توجه کنیم و اگر سیمان با قیمت مناسب خود در بازار عرضه شود قطعاً سرمایه‌گذاری در این بخش بیشتر خواهد شد و طبیعتاً با افزایش سرمایه‌گذاری تولید هم بیشتر خواهد شد اما وقتی دولت قیمت را در وضعیت نامناسبی قرار می‌دهد با کاهش تولید مواجه می‌شویم.

اکبریان در مورد قاچاق سیمان به کشورهای همسایه گفت: ما بیشترین قاچاق را به کشورهای افغانستان و عراق داشته ایم که از طریق زمینی صورت می‌گیرد ولی در حالت امیدواریم در مناطق مرزی نیروی انتظامی با مسدود کردن راه‌های قاچاق، جلوی این امر گرفته شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet