پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/11/02 12:25:12
سرویس استان ها
عزیزی:

صفر کردن تعرفه واردات شکر تعطیلی کارخانه شازند را رقم زد

نماینده مردم شازند در مجلس نهم با اشاره با تعطیلی کارخانه قند این منطقه از سال ۸۹ تاکنون،اعلام کرد: صفر کردن تعرفه واردات شکر ، فرسودگی تجهیزات کارخانه قند شازند همچنین عدم بازسازی منجر به تعطیلی آن شد.
صفر کردن تعرفه واردات شکر تعطیلی کارخانه شازند را رقم زد نماینده مردم شازند در مجلس نهم با اشاره با تعطیلی کارخانه قند این منطقه از سال 89 تاکنون،اعلام کرد: صفر کردن تعرفه واردات شکر ، فرسودگی تجهیزات کارخانه قند شازند همچنین عدم بازسازی منجر به تعطیلی آن شد. https://cdn.icana.ir/d/019/20683.jpg صفر,کردن,تعرفه,واردات,شکر,تعطیلی,کارخانه,شازند,را,رقم,زد Icana

قاسم عزیزی در گفت وگو با خبرنگار حوزه انتخابیه خبرگزاری خانه ملت،  با اشاره به تعطیلی  کارخانه قند شهرستان شازند، یادآور شد: کارخانه قند شازند در سال 1317 جزء اولین کارخانه های قندی بود که در این شهرستان افتتاح شد و طی این سال ها قند بسیار با کیفیتی را به بازار تحویل می داد.

نماینده مردم شازند در مجلس نهم با بیان این که فعالیت کارخانه قند شازند طی سال های 1317 تا 1389 در اقتصاد منطقه تأثیرگذار بوده است، تصریح کرد: تولید کارخانه قند منجر به خرید به موقع چغندر قند و رونق بخش کشاورزی و زندگی کشاورزان می شد همچنین فرآیند تولید قند و شکر به حرکت اقتصاد منطقه کمک می کرد ضمن این که ضایعات این کارخانه نیز در بخش دامپروری مؤثر بود.

وی افزود: کارخانه قند شازند باعث رونق اقتصاد این شهرستان شده بود و بسته شدن این کارخانه پیامدهای بدی را به همراه داشت.

عضو کمیسیون  برنامه بودجه و محاسبات مجلس نهم از جمله علت های تعطیلی کارخانه قند شازند را صفر کردن تعرفه واردات قند وشکر مطرح کرد و گفت: این اتفاق در هیچ کشوری که تولید کننده قند و شکر است رخ نمی دهد و سیاست غلطی محسوب می شود.

عزیزی در ادامه با بیان این که طی آن سال شکر بیشتر از نیاز کشور وارد شد، گفت: میزان تولید قند و شکر یک و نیم میلیون تن و مصرف سالانه حدود 2 میلیون و 100 هزار تن بود که به عبارتی  باید برای تنظیم بازار حدود 600 هزار تن  شکر وارد می کردند.

نماینده مردم شازند در مجلس نهم خاطرنشان کرد: با صفر کردن تعرفه شکر، واردات چند برابر نیاز بازار صورت گرفت و کارخانجات قند مجبور شدند تولیدات خود را راهی انبار کنند ضمن این که مجبور به پرداخت هزینه های سنگینی برای نگهداری قندهای تولید شده درانبارها شدند.

عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس نهم تصریح کرد: هزینه های مالی سنگینی کارخانجات قند را به تعطیلی کشاند و از طرفی با اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها که قرار شد بخشی از هزینه های کارخانه ها از محل اجرای این قانون به صورت یارانه پرداخت شود انجام نگرفت در نتیجه کارخانه قند شهرستان شازند نیز ازسال 89 تا کنون تعطیل شده است./

پایان پیام 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet