پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1387/10/10 15:34:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

محمدیاری: نمایندگان مجلس ایران خواستار ارجاع پرونده جنایات غزه به دیوان بین‌المللی کیفری هستند

نماینده مردم تالش گفت: نمایندگان ملت ایران در مجلس، طی نامه‌ای از دبیرکل سازمان ملل متحد، خواستار عمل به وظیفه قانونی در ارجاع پرونده جنایات غزه به دیوان بین‌المللی کیفری خواهند شد.

"بهمن محمدیاری" نماینده تالش پنجمین و آخرین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرارسیدن ماه محرم گفت: بیرق خونین حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در تاریخ، رهنمای انسان‌ها به سوی آزادگی، حریت و ایستادگی در مقابل ظالمین بوده و امام حسین(ع) معلم این ارزش‌ها است و در مقابل شدت بی‌رحمی دشمن آیین جاودانه که "اگر دین ندارید، آزاده باشید" را به عنوان منشوری برای جامعه‌ بشریت در طول تاریخ به یادگار گذاشتند.

وی افزود: جوامع اسلامی امروز نیز با یزیدیان جنایتکار جدیدی روبرو هستند که در عالم سیاست به هیچ‌یک از فضایل بزرگ بشری از صلح، صداقت و آزادگی اعتقادی ندارد و استراتژی خود را بر ویران‌سازی شالوده ایمان بنا نهاده است و برای وصول به اهداف خیالی ارتکاب به هر جنایتی را مباح می‌دانند و از توسل به هیچ تجاوزی در انزار ملت‌های جهان ترسی ندارند.

نماینده مردم تالش در مجلس در ادامه اظهار داشت: شدت جنایت‌های رژیم صهیونیستی و درخواست بی‌اثر و تبعیض‌آمیز شورای امنیت در توقف عملیات در غزه و سکوت برخی از رهبران کشورهای عربی در قبال جنایات اخیر موجبات تشکیل انتفاضه سوم که مبتنی بر سلاح است را فراهم کرد.

محمد‌یاری در ادامه تصریح کرد: چراغ پر نور وجدان‌های بیدار ملت‌های آزاده، مسلمان جهان و رسانه‌های بین‌المللی و خبرنگاران فداکار، آموزه کهنه و ارتجاعی به اصطلاح علماء جاهل صهیونیسم را که باور داشته‌اند، در همه ادوار مردم کلمات را به جای اعمال می‌پذیرند را بی‌اثر و آنها را در بیراهه‌ تنگ و تاریک که قطعا پایانی جز سرنوشت جنایتکاران تاریخ نخواهد داشت، گرفتار کرده است.

وی به پیروزی حزب الله لبنان در جنگ 33 روزه در مقابل اسرائیل اشاره کرد واظهار داشت: مدعیان دروغین امت برگزیده که در جنگ 33 روزه به جای حکومت جهانی ادعایی، حتی قادر به تصرف یک روستا نبودند، قطعا در غزه نیز پایانی جز شکست و خواری نخواهد داشت.

نماینده تالش در مجلس به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در واکنش به جنایان رژیم صهیونیستی اشاره کرد وافزود: دولت‌های آمریکا و هم‌ پیمانان اروپایی آن، سران برخی از کشورهای عربی و سازمان‌های بین‌المللی مدعی حقوق بشر امروز ننگ و سیاهی جنایات اسرائیل را بر چهره دارند و برای رهایی از این ننگ باید صریحا مواضع خود را در توقف سریع جنایات صهیونیست‌ها اعلام کنند؛ چراکه در غیر این صورت در جنایات ننگین اسرائیل، شریک جرم خواهند بود.

محمدیاری افزود: نمایندگان ملت ایران در مجلس شورای اسلامی، طی نامه‌ای از دبیر کل سازمان ملل متحد، خواستار عمل به وظیفه قانونی در ارجاع پرونده جنایات غزه به دیوان بین‌المللی کیفری خواهند شد.

وی با اشاره به لایحه‌ هدفمند کردن یارانه‌ها، گفت: با توجه به رکود اقتصادی حاکم بر جهان و تاثیرات منفی آن بر درآمد ناشی از فروش نفت و حامل‌های انرژی و اثرات زیان‌بار آن بر صنایع کشور، لایحه‌ هدفمند کردن یارانه‌ها دولت را در شرایط متفاوتی از مختصات زمان شکل‌گیری این لایحه قرار داده است، لذا دولت با در نظر گرفتن این تفاوت‌ها در اصلاح و تکمیل لایحه اقدام کند.

نماینده تالش در مجلس افزود: باتوجه به افزایش قیمت تمام شده تولیدات صنعتی بر اثر واقعی شدن حامل‌های انرژی، لایحه‌ی هدفمند کردن یارانه‌ها باید در جهت حمایت از صنعت و تولیدات داخلی تنظیم و آسیب‌پذیری این بخش را به حداقل ممکن برساند.

محمدیاری در پایان به مشکلات حوزه‌ انتخابیه خود از جمله تسریع در تاسیس آموزش فنی، واگذاری زمین جهت احداث شهرک صنعتی در شهرستان ماسال، آغاز پروژه کنارگذر تالش، اجرای مفاد قانون مدیریت خدمات کشوری برای شاغلین، تامین گاز مایع و نفت سفید برای روستاییان شهر تالش اشاره کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet