هدر موبایل
1387/10/10 19:43:00
سرویس بین الملل
نمایندگان ملت ایران در پیامی به دبیر کل سازمان ملل خواستار شدند

ارجاع پرونده جنایات جنگی رژیم صهیونیستی به دیوان کیفری بین المللی

نمایندگان مجلس شورای اسلامی از دبیر کل سازمان ملل متحد خواستند پرونده جنایات جنگی رژیم صهیونیستی سریعا به دیوان کیفری بین المللی احاله گردد تا اقدامات لازم برای شناسایی و محاکمه جنایتکارانی که موجب این نسل کشی و کشتار وحشیانه انسانهای بیگناه می گردند، صورت گیرد.

به گزارش خانه ملت، "علاءالدین بروجردی" رئیس کمسیون امینت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ، بعد ظهر امروز سه شنبه با فراخوانی نماینده مقیم سازمان ملل در تهران به مجلس شورای اسلامی، پیام نمایندگان ملت ایران به دبیر کل این سازمان را تسلیم وی کرد.

بروجردی در این دیدار ضمن تشریح جنایت‌های رژیم صهیونستی علیه مردم مظلوم غزه و کشتار وحشیانه انسان‌های بی‌دفاع و بی‌پناه با جنگنده‌های مدرن نظامی‌، این اقدامات را از مصادیق بارز نسل کشی و جنایات جنگی دانست‌.

در پیام نمایندگان مجلس شورای اسلامی از آقای "بان کی مون" دبیر کل سازمان ملل متحد خواستند تا با توجه به مفاد اساسنامه شورای امنیت ساز مان ملل و دیوان کیفری بین المللی پرونده جنایات جنگی رژیم صهیونیستی سریعا به این دیوان احاله گردد تا اقدامات لازم برای شناسایی جنایتکارانی که موجب این نسل کشی و کشتار وحشیانه انسانهای بیگناه ،بویژه زنان و کودکان می گردند صورت گیرد و با آنها بر اساس مقرارت این دیوان برخورد وجنایت کاران محاکمه گردند .

در پیام نمایندگان مجلس شورای اسلامی که توسط رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی آقای علاءالدین بروجردی تحویل آقای "کنوت استبی" هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل در تهران گردید، همچنین آمده است: طبق مواد 6 تا 9 دیوان کیفری بین المللی اقدامات نظامی رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین و محاصره آنها با هدف جلوگیری از ارسال دارو ، غذا و سوخت از مصادیق تصریح شده در دیوان کیفری بین المللی بعنوان جنایت علیه بشریت نسل کشی و جنایت جنگی است.

آقای بروجردی در این ملاقات از دبیر کل سازمان ملل در خواست کرد که هر چه سریع تر به مسئولیت های خود در این زمینه عمل کند.

در ادامه این دیدار همچنین آقای "کنوت استبی" هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل در تهران ضمن ابراز تاسف شدید از وضعیت اسفبار بوجود آمده درغزه اقدامات انجام شده از سوی سازمان ملل در این ارتباط را تشریح نمود.

وی گفت: دبیر کل در بیانیه‌های متعدد اقدامات نظامی رژیم اسرائیل را به شدت محکوم کرده و توقف کشتار غیر نظامیان را خواستار شده است‌.

وی در ادامه افزود: دبیر کل در بیانیه خود به استناد به مقررات بین المللی مربوط استفاده اسرائیل از زور و خشونت را تقبیح کرده است‌.

هماهنگ کننده مقیم تهران سازمان ملل در تهران همچنین گفت: سازمان ملل و نهادهای مربوط به آن از سالها قبل به امدادرسانی به آوارگان غزه مشغول بوده‌اند و در عباراتی شدیدالحن از سوی نهادهایی همچون کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل و نهادهای امدادرسان از عدم امکان کمک رسانی و ارسال غذا، مواد دارویی و سوخت به مردم غزه ابراز نگرانی شده است‌.

وی همچنین با اشاره به گزارش مخبر ویژه سازمان ملل در زمینه حقوق بشر در سرزمینهای اشغالی تاکید کرد: آنچه در غزه انجام می‌گیرد مجموعه ای از جنایات تکان دهنده ضد بشری با استفاده از جنگ افزارهای مدرن بر علیه مردمی بی پناه است که ماههاست تحت محاصره شدید قرار دارند.

آقای استبی در پایان اظهار داشت: پیام نمایندگان ملت ایران در اسرع وقت به دبیر کل سازمان ملل ارسال خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet