خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1386/04/04 11:34:00
سرویس صحن

قمی: اصلاح طلبان با قدرت و اتکاء به اهداف مردم، در انتخابات مجلس هشتم حضور می یابند

عضو فراکسیون اقلیت مجلس گفت: اصلاح طلبان با همان مشی معتدل اصلاح طلبانه که در انتخابات خبرگان رهبری و شوراها ورود به انتخابات نمودند، با قدرت، قوت و اتکاء به اهداف مردم در انتخابات مجلس هشتم حضور خواهند یافت.

محمد قمی، نماینده پاکدشت، سومین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز یکشنبه مجلس  شورای اسلامی گفت: به فرموده امام خمینی (ره) مجلس در رأس امور است، اما امروز نظارت مجلس از سوی نهاد مجلس و به ویژه هیئت رئیسه مورد بی‌مهری قرار گرفته است.
وی افزود: در حقیقت مجری، بدون ناظر، عملیات سیاستگذاری را پیش می‌برد که نتایج این عدم توجه‌ در برنامه چهارم توسعه جز گرانی و تورم چیزی عاید مردم ننموده است.
نماینده پاکدشت اظهار داشت: هیئت رئیسه برای در امان ماندن مجری از ناظر ابتدا سؤالهای مطرح شده از سوی نمایندگان را به گونه‌ای مدیریت کرد که عملاً محتوای سؤالها به دلیل طولانی شدن از موضوعیت خارج گردید و در اقدام بعدی تذکرات شفاهی را حذف کرد و در هفته‌های گذشته نیز تذکرات کتبی نمایندگان ملت که برای حل دردی از دردهای بی‌شمار ملت شاید مجریان را به خود می‌آورد، به یکباره از سوی نایب رئیس مجلس با برقراری حکومت نظامی بر تذکرات و منع بیش از پنج امضاء‌ در تذکرات ممنوع شد.
وی تصریح کرد: فراکسیون خط امام مجلس هفتم که در اقلیت همواره به مشی معتدل و اصلاح طلبانه سالها تذکرات، استیضاح و تحقیق و تفحص‌ها را پی‌گرفت و در معرفی کابینه نقش خود را به خوبی ایفا کرد، در اکثر طرح‌ها و لوایح فارغ از سلیقه‌های سیاسی نظرات کارشناسی خود را ارائه داد.
قمی اضافه کرد: طرح تثبیت قیمت‌ها که با شکست آن در واقع کمر مردم تهی دست در اثر گرانی‌ها شکست، نمونه‌ای از درستی ده‌ها تشخیص و بیان مواضع اقلیت بود.
وی با بیان این که فراکسیون اقلیت در ارائه نطق‌های قبل از دستور با مشی اصلاح طلبانه و مردم محور هرگز از دایره انصاف خارج نشد، اظهار داشت: این فراکسیون نه تحت تاثیر القائات بیرونی قرار خواهد گرفت و نه به تندروهای درون مجلس اجازه می‌دهد که حقوق ملت را نادیده بگیرند.
نماینده پاکدشت تاکید کرد: این فراکسیون در حفظ مصالح نظام و ارزش‌های حاکم بر جامعه تلاش وافری داشت و در میان حق خواهی فراکسیون اقلیت برخی از تندورهای جناح اصولگرا که در پرونده شخصی و جناحی خود نقطه درخشانی نمی‌بینند، با توسل افراطی به فرمایشات رهبر معظم انقلاب، کل مجلس ششم را که پنج عضو هیئت رئیسه آن نیز در مجلس هفتم حضور دارند و از نیروهای اصیل انقلاب محسوب می‌شوند را به ویژه خدمات چهره‌هایی چون آقایان کروبی، محتشمی‌پور، انصاری، هادی خامنه‌ای و دیگران که برای اصلاحات واقعی هزینه‌های بسیاری را پرداختند را نادیده گرفته‌اند.
وی با بیان اینکه آنان سعی دارند بر ضعف‌های دولت و مجلس اصولگرا پوشش گذارند، اظهار داشت: آیا تندروی برخی چهره‌های اصولگرا باعث نشد که برخی وزراء در کسب رای اعتماد وابستگی خود را به انجمن حجتیه کتمان کنند.
عضو فراکسیون اقلیت مجلس با طرح این سؤال که چرا به جای رفع ضعف‌ها و کاستی‌ها بر جناح رقیب می‌تازید؟ گفت: شما نگران ترکیب مجلس هشتم نباشید، اصلاح طلبان با همان مشی معتدل اصلاح طلبانه که در انتخابات خبرگان رهبری و شوراها ورود به انتخابات نمودند، با قدرت، قوت و اتکاء به اهداف مردم در انتخابات مجلس هشتم حضور خواهند یافت و در صورت کسب رای اعتماد ملت در یک انتخاباتی عادلانه، آزاد و رقابتی تمام توان خود را برای تحقق خواست‌ها و مطالبات تاریخی مردم این سرزمین به کار خواهند بست.


اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet