هدر موبایل
1387/10/10 20:43:00
سرویس سیاسی
در گفت‌وگوی تلفنی با رییس مجلس الجزایر

تاکید لاریجانی بر اتخاذ تصمیم جامع و قاطع کشورهای مسلمان علیه اقدامات رژیم صهیونیستی

رییس مجلس شورای اسلامی بعدازظهر امروز سه‌شنبه با همتای الجزایری خود پیرامون اوضاع مردم فلسطین در غزه گفت‌وگوی تلفنی کرد.

به گزارش خانه ملت، در این گفت و گو "علی لاریجانی" در این گفت‌وگو با اشاره به جنایات بی‌حد و حصر رژیم صهیونیستی در نوار غزه و کشتار مردم بی‌پناه و بی‌گناه مسلمان در این منطقه، گفت:‌ آنچه در حال حاضر در غزه جریان دارد یک نسل‌کشی محرز است و با وجود آنکه رژیم اشغالگر قدس طی سال‌های متمادی گذشته جنایات مشابهی را علیه مردم مسلمان فلسطین و لبنان مرتکب شده است، رفتارهای اخیر این رژیم در سبوعیت، بی‌نظیر بوده است.

وی افزود: این اقدامات نامی به جز جنایت علیه بشریت به خود نمی‌گیرد.

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه بر ضرورت اتخاذ تصمیمی جامع و قاطع از سوی کشورهای مسلمان عرب و غیرعرب علیه اقدامات ددمنشانه رژیم صهیونیستی در غزه تاکید کرد و آمادگی مجلس شورای اسلامی جهت هرگونه اقدام مقتضی در این زمینه را یادآور شد و در مورد تشکیل نشست ویژه کمیته اجرایی بین‌المجالس اسلامی در این زمینه با رییس مجلس الجزایر رایزنی کرد.

همچنین "عبدالعزیز زیاری" رییس مجلس ملی الجزایر از اوضاع مردم فلسطین در غزه شدیدا ابراز نگرانی کرد و گفت:‌ ملت الجزایر نیز همچون ملت ایران شاهد ظلم و قساوت رژیم اشغالگر قدس علیه مردم فلسطین در غزه و کشتار بی‌رحمانه زنان و کودکان و سایر اقشار بی‌گناه و غیرنظامی هستند.

وی با اعلام موافقت مجلس ملی الجزایر در زمینه ضرورت اتخاذ اقدامات جدی و فوری برای توقف جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه بر آمادگی کشورش جهت اقدامات مناسب در این خصوص تاکید کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet