هدر موبایل
1387/10/11 07:26:00
سرویس سیاسی

گفت‌وگوی تلفنی لاریجانی با رئیس مجلس مشورتی عربستان

رئیس مجلس شورای اسلامی شامگاه سه‌شنبه با "صالح‌ بن عبدالله بن حمید" رئیس مجلس مشورتی عربستان سعودی، تلفنی گفت و گو کرد.

به گزارش خانه ملت، "علی لاریجانی" در این گفت‌وگو با ابراز تأسف و تأثر شدید از وضعیت رقت‌بار مردم فلسطین در غزه، گفت: قلب دوستان واقعی مردم بی‌پناه فلسطین از ظلم و بیدادی که برآنها می‌رود، جریحه‌دار است.

وی در ادامه گفت: تردیدی نیست که آنچه این روزها در نوار غزه و در مورد آوارگان بی‌گناه مسلمان شاهدیم، چیزی جز جنایت علیه بشریت نیست که به دست اشغالگران صهیونیست صورت می‌گیرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: رژیم صهیونیستی جنایات و رفتارهای غیرانسانی خود را از حد گذرانده‌اند و با حمله به مساجد، بیمارستانها و خانه‌های غیرنظامیان اصول حقوق بشر و موازین بین‌المللی را زیر پا نهاده ‌است.

لاریجانی با تأکید بر لزوم اتخاذ تدابیر و اقدامات عاجل در این زمینه اظهار نمود: شرایط اسفبار مردم مصیبت‌زده فلسطین در غزه ایجاب می‌کند، تمام کشورهای اسلامی به وظیفه اسلامی خود در دفاع از هم‌دینان خود، عمل کنند.

وی در همین ارتباط افزود: صهیونیست‌ها باید احساس کنند که همه ملتهای مسلمان پشتیبان مردم مظلوم و ستم‌کشیده فلسطین هستند، در غیر این صورت در اقدامات جنایت‌بار خود جری‌تر می‌شوند.

وی در پایان در خصوص تشکیل اجلاس اضطراری اعضای کمیته اجرایی اتحادیه پارلمانی کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی (بین‌المجالس اسلامی) با رئیس مجلس مشورتی عربستان رایزنی کرد.

در ادامه این گفت‌وگو صالح بن عبدالله ابن حمید نیز با دفاع از مردم فلسطین در مقابل حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی را وظیفه همگانی مسلمانان دانست و گفت: تردیدی نیست که در شرایط کنونی همه مسلمانان جهان باید به یاری مردم فلسطین در غزه بشتابند.

وی با استقبال از این تشکیل اجلاس اضطراری اعضای کمیته اجرایی بین‌المجالس اسلامی در مورد اوضاع غزه جهت شرکت مجلس عربستان در این اجلاس اعلام آمادگی نمود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet