هدر موبایل
1387/10/11 09:57:00
سرویس صحن

گزارش جلسه هم‌اندیشی رئیس سازمان اداری مجلس با مجمع نمایندگان استان‌های آذربایجان غربی و اردبیل

مهندس "علی افراشته" رئیس سازمان اداری مجلس در نشست مشترکی که با حضور نمایندگان استان‌های آذربایجان غربی و اردبیل برگزار گردید، به تشریح اقدامات صورت گرفته و برنامه‌های پیش روی این سازمان در جهت ارتقاء جایگاه و شأن نمایندگان پرداخت.

به گزارش خبرنگار خانه ملت وی اظهار داشت: با تاکیدی که از سوی دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی مبنی بر تکریم و حفظ شأن و جایگاه نمایندگان صورت گرفته ما بر خود فرض دانستیم که برنامه­ها و اقدامات لازم در این خصوص را در قالب یک منشور در اختیار نمایندگان عزیز قرار دهیم.

مهندس افراشته با استناد به ماده 23 آیین نامه داخلی مجلس اظهار داشت: این ماده هیات رئیسه و ارکان مجلس را به حفظ شأن و اقتدار و دفاع از جایگاه قانونی نمایندگان محترم سفارش کرده است و برداشت ما این است که همه عناصر در یک نگرش سیستمی در مسیر قانونگذاری نباید نافی تلاشهای هم باشند. لذا هر نوع آسیب و نارسایی در حوزه پشتیبانی و ارتباطی که باعث تضعیف شأن و منزلت مجلس و نمایندگان شود را باید اصلاح کنیم.

رئیس سازمان اداری با اشاره به تدوین یک منشور کلی در این سازمان  گفت: تلاش می­شود در حوزه برنامه ریزی و قانونگذاری با رفع موانع پیش رو، جایگاه مجلس تقویت شود.

وی با اشاره به فرمان مقام معظم رهبری در چارچوب سند چشم انداز 20 ساله تاکید کرد: مجلس در این ارتباط باید از دستگاه‌های دیگر چند قدم جلوتر باشد و با توجه به اینکه بخشی از این تکلیف به عهده سازمان اداری خواهد بود، لذا منشور مورد نیاز در این خصوص در سازمان تدوین شده است.

مهندس افراشته خاطرنشان کرد: در وضع موجود اصلاحاتی را شروع کرده‌ایم و خوشبختانه تعدادی از نمایندگان امروز از تلاش‌های صورت گرفته در این راستا در گفتگو‌هایی که با بنده داشتند تشکر می کردند.

وی بیان داشت: برای مستند سازی تلاش نمایندگان در منطقه و استفاده نمایندگان دوره‌ةای آتی، دفتر نمایندگان تحت عنوان خانه ملت در استان‌ها در طرح جامع تعالی مجلس پیش بی‌نی شده است.

وی در ادامه افزود: در طرح جامع تعالی مجلس پیشنهاد شده است کارکنان دولت که در جهت اجرای قانون تلاش بیشتری کرده‌اند، مورد تقدیر واقع شوند و امیدواریم این کار قدمی برای فرهنگ‌سازی قانونمداری در کشور باشد.

رییس سازمان اداری مجلس خاطرنشان کرد: برای تحقق سند توسعه کشور و آشنایی نمایندگان با قابلیت‌های سایر استان‌ها، نمایشگاه عملکرد توسعه استان‌ها به میزبانی مجمع نمایندگان هر استان و با حضور صاحب‌نظران آن استان در مجلس برگزار می‌شود و در حاشیه این نمایشگاه عملکرد سند توسعه هر استان با حضور نخبگان و مسئولان آن استان مورد نقد و بررسی قرار خواهد گرفت واز طریق شبکه استانی به اطلاع مردم رسانده خواهد شد.

وی در ادامه از تلاش‌های سازمان اداری مجلس برای افزایش توانمندی‌های نمایندگان در بخش IT خبر داد و افزود: بیش از 70 برنامه در جهت وقت سازی و مدیریت زمان و افزایش بهره‌وری برای نمایندگان عزیز طراحی شده که به زودی بخش‌هایی از آن‌ها اجرایی خواهد گردید.

در ادامه آقایان جعفرزاده رییس مجمع نمایندگان استان آذربایجان غربی و حجت‌الاسلام و المسلمین آقای موسوی رییس مجمع نمایندگان استان اردبیل و دیگر نمایندگان حاضر در جلسه به طرح دیدگاه‌‌ها و مشکلات خود در بخش دفاتر ارتباط مردمی و تردد در حوزه‌های انتخابی‌شان پرداختند و خواستار توجه هیات رییسه و سازمان اداری مجلس به این بخش‌ها شدند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet