هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
افتخاری:

باید با استفاده از ابزار هنر با هجمه فرهنگی استکبار غرب مقابله کنیم

سرویس فرهنگی
رییس فراکسیون قرآن و عترت مجلس، با بیان اینکه باید با به کارگیری ابعاد وابزار مختلف عرصه فرهنگ و هنر به بیان معجزات و تاثیر قرآن در بخش‌های مختلف زندگی بپردازیم، گفت: استکبار غرب با سوء استفاده از ابزار هنر به مبارزه با اسلام پرداخته است، بنابراین ما نیز باید با استفاده از هنر با آن‌ها مقابله کرده و اسلام واقعی را به جهان معرفی کنیم.
سه‌شنبه 10 بهمن 1391 ساعت 13:50
باید با استفاده از ابزار هنر با هجمه فرهنگی استکبار غرب مقابله کنیم رییس فراکسیون قرآن و عترت مجلس، با بیان اینکه باید با به کارگیری ابعاد وابزار مختلف عرصه فرهنگ و هنر به بیان معجزات و تاثیر قرآن در بخش‌های مختلف زندگی بپردازیم، گفت: استکبار غرب با سوء استفاده از ابزار هنر به مبارزه با اسلام پرداخته است، بنابراین ما نیز باید با استفاده از هنر با آن‌ها مقابله کرده و اسلام واقعی را به جهان معرفی کنیم. https://cdn.icana.ir/d/019/25874.jpg باید,با,استفاده,از,ابزار,هنر,با,هجمه,فرهنگی,استکبار,غرب,مقابله,کنیم Icana

لاله افتخاری در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، در مورد تاثیر ترویج مفاهیم و آموزه‌های کلام وحی با استفاده از ابزار وعرصه‌های مختلف هنری، گفت: در کشور اسلامی باید از تمام ابزارها و امکانات لازم و جاذبه‌های الهی قرآن کریم استفاده کنیم تا بتوانیم مفاهیم پر محتوای قرآن کریم را به بهترین شکل به افراد مختلف جامعه انتقال دهیم. یکی ازبهترین ابزارها برای نهادینه کردن مفاهیم ارزشمند قرآن کریم در جامعه استفاده از عرصه فرهنگ و هنر است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تاریخ کهن استفاده از هنر برای نهادینه کردن مفاهیم قرآنی در جوامع اسلامی، افزود: البته از گذشته تاکنون استفاده از هنر برای بیان مفاهیم قرآنی از سوی قاریان به صورت آهنگین خواندن آیات قرآن، متداول بوده است و این روش تاثیر بسیار زیادی در نهادینه کردن مفاهیم قرآن به صورت فرهنگ در جامعه دارد.

افتخاری، عنوان کرد: هم‌اکنون نیز می‌توان با به کارگیری از ابعاد  وابزارمختلف عرصه فرهنگ و هنر از جمله سینما، تئاتر دینی و .... به بیان معجزات و تاثیر قرآن در بخش‌های مختلف زندگی بپردازیم، همچنین وقایع ذکرشده در آیات شریف قرآن را با استفاده از ساخت فیلم‌های فاخر به تصویربکشیم.

دبیراول کمیسیون فرهنگی مجلس، تصریح کرد: اگر بتوانیم آنطور که شایسته آیات شریف قرآن کریم باشد از طریق هنر به بیان حقایق دین بپردازیم، می‌توانیم با هجمه فرهنگی ایجاد شده از سوی استکبار غرب که با سوء استفاده از همین ابزار هنر به مبارزه با اسلام پرداخته است با آن‌ها مقابله کرده و اسلام واقعی را به جهان معرفی کنیم./

"معاون امور قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ترویج مفاهیم و آموزه های کلام وحی از طریق عرصه های مختلف هنری بسیار اثر بخش است و از اولویت های این وزارتخانه محسوب می شود."

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000