شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1387/10/11 15:43:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

جلالی: هدف عملیات رژیم صهیونیستی در غزه ریشه‌کنی اساس مقاومت است

"کاظم جلالی" تصریح کرد: ریشه‌های عملیات نظامی رژیم صهیونیستی در غزه، برای ریشه‌کنی اساس مقاومت است.

به گزارش خانه ملت، متن نطق نماینده مردم شاهرود سومین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

ماه محرم ماه پیروزی خون بر شمشیر ستمگران و ایام شهادت سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) بر همه بیداردلان تسلیت باد. گویی محرم در عرصه گیتی همواره در استمرار است، امروز نیز دست بیداد ستم‌پیشگان پیکره فلسطین مظلوم و غزه عزیز را نشانه رفته و در دهه اول هزاره سوم در حالی که شعارهای حقوق بشری، دموکراسی و ارزشهای انسانی به شکلی پررنگ مطرح می‌شود، اما شنیعترین جنایات در نوار غزه بوقوع پیوسته و همچنان نیز در حال وقوع است.

آنچه از این ماجرای غمبار می‌توان بیان کرد این است که اولاً با مقایسه عاشورا و محرم با آنچه امروز در غزه می‌گذرد می‌توان نتیجه گرفت که بعد از گذشت حدود 1400 سال روشهای استکباری در بستن آب و امکانات و محاصره از کربلا تا غزه تفاوت نکرده است. دیروز یزیدیان پلید همان کردند که امروز می‌کنند، اما با همه این فشارها نامی که امروز در دنیا درخشان باقیمانده نام و یاد حسین بن علی (علیه السلام) است و بی‌تردید آینده نیز از آن جریان مقاومت در فلسطین و همه خاورمیانه است.

از سکوت مرگبار و یا حمایت دنیای غرب که بگذریم سکوت سران کشورهای عربی مرگبارتر و کشنده‌تر است و از همه بدتر مواضع مصر و آقای حسنی مبارک است. آقای حسنی مبارک چه پاسخی به افکار عمومی جهان اسلام و دنیای عرب و مردم مصر دارد؟

نکته دیگر سکوت آقای اوباماست. اصلاً مشخص نیست در این روزها آقای اوباما که با شعار تغییر بر سر کار آمده در کجاست و چرا موضعی نمی‌گیرد؟ آیا این کشتارهای وحشیانه مورد تأیید اوست؟ آقای اوباما سیاهان هارلم هم درخصوص این جنایات وحشیانه موضع گرفتند و شما همچنان ساکت هستید. بی‌تردید در یک نگاه تحلیلی فارغ از ریشه‌های عملیات رژیم صهیونیستی علیه غزه که برای ریشه‌کنی اساس مقاومت است دو موضوع را می‌توان بعنوان هدف مطرح کرد؛ یکی انتخابات خود دولت فلسطین است که از روز 9 ژانویه دیگر دولت آقای ابومازن فاقد رسمیت و مشروعیت است، آنان می‌دانستند که در انتخابات جدید دیگر مردم رویکردی به سازش‌کاران ندارند و بی‌تردید پیروز انتخابات جریان مقاومت اعم از حماس و جهاد اسلامی خواهد بود. لذا این عملیات برای استمرار حکومت فعلی فلسطین طراحی شده است.

دوم هم انتخابات خود اسرائیل مطرح است که خانم لیونی و آقای باراک در مقابل تندروها کم آوردند و لذا برای اخذ آراء دست راستی‌های افراطی به سمت چنین عملیاتی کشانده شدند و این یادآور سال 1996 میلادی و عملیات خوشه‌های خشم آقای پرز بعد از ترور رابین‌ می‌باشد که البته جریان "بروکلیونی" از این جنایات خود طرفی نخواهند بست. پیروز آینده جریان مقاومت است و آنانی که به نام عدم پایبندی به "هدنه" حماس را می‌کوبند نیز آگاه باشند که هدنه عملاً هدفی جز بستن دست حماس و آزاد گذاشتن اسرائیل برای جنایت بهمراه نداشته است و به یاد داشته باشند که در ایام هدنه بیش از 140 نفر را رژیم صهیونیستی به شهادت رساند.

بعنوان اولین نطق پیش از دستور در مجلس هشتم از مردم شاهرود که به تعبیر مقام معظم رهبری شهر با صفا با دلهای با صفا و با مردم با صفاست تشکر و قدردانی می‌کنم. خدای را شاکرم که در این انتخابات هیچ جریان سیاسی اعم از اصولگرا و اصلاح‌طلب از بنده حمایت نکرد و بدون وامداری به هیچ فرد و یا جریان خاصی به خانه ملت راه یافتم و امروز جز به دین مبین اسلام، ولایت و مصالح ملی به چیز دیگری نمی‌اندیشم.

چند نکته در مورد حوزه انتخابیه:

اولاً استان ما منتظر سفر هیأت دولت و ریاست محترم جمهور هست و امیدوار هستیم با نگاه عدالت‌محورانه دولت شاهد رشد و شکوفایی بیشتر استان و شهرستان شاهرود باشیم.

ثانیاً از وزیر محترم نیرو بخاطر موافقت برای ایجاد نیروگاه 500 مگاواتی برق از منابع دولتی تشکر و قدردانی می‌کنم و امیدوارم عملیات اجرایی سد مجن، سد کالپوش، آب قطری، فاضلاب شاهرود با سرعت پیش رود.

ثالثاً از وزارت راه و ترابری و سازمان محیط زیست و منابع طبیعی بخاطر موافق در احداث جاده شاهرود ـ علی آباد تشکر می‌کنم. امیدوارم با صیانت از موازین زیست محیطی در آغاز عملیات اجرایی این جاده مهم تسریع شود.

رابعاً‌ از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری می‌خواهم حداقل در ماه‌های پایانی عمر دولت در حوزه انتخابیه اینجانب گامی بردارد. وجود بایزید بسطامی و شیخ ابوالحسن خرقانی و پارک ملی توران و جنگ ابر و مسجد جامع فرومد و دیگر جاذبه‌ها در شاهرود می‌تواند اصلی‌ترین مؤلفه‌های توسعه منطقه و حتی کشور باشد. متأسفانه هیچ اقدام عملی صورت نپذیرفته است. آنقدر بی‌توجهی در این حوزه زیاد است که اخیراً سقف بازار شاهرود فروریخت و می‌توانست فاجعه بیافریند.

خامساً از وزیر محترم راه و ترابری تقاضا می‌کنم درخصوص وعده خود برای راه‌اندازی پروازهای تهران ـ مشهد ـ شاهرود و بالعکس عمل نماید و البته به ایشان اخطار می‌دهم به سخنان تفرقه‌افکنانه توجه نکنند.

ثالثاً مردم شاهرود از قطعی گاز در سال گذشته خاطرات تلخی دارند. باز هم در این خصوص هشدار می‌دهم که امیدوارم با همه هشدارهای مکرر داده شده امسال در این زمینه مشکلی وجود نداشته باشد.

آخرین نکته این که گازرسانی به شهرهای میامی و بیارجمن جزو مصوبات دولت در سال 1387 بود که هنوز در این خصوص گام جدی برداشته نشده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet