هدر موبایل
1387/10/11 15:52:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

نماینده مریوان و سروآباد: مجامع بین‌المللی در قبال جنایات رژیم صهیونیستی سکوت نکنند

نماینده مردم مریوان و سروآباد بیانیه نمایندگان اهل سنت مجلس در محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی در غزه را قرائت کرد و از مجامع بین‌المللی و دول و ملل جهان درخواست کرد که در قبال این جنایات سکوت ننمایند.

به گزارش خانه ملت، متن نطق "اقبال محمدی" چهارمین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«و لا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتاً‌ بل احیاء عند ربهم یرزقون»

با عرض سلام و ادب به پیشگاه ملت شریف و شما نمایندگان شجاع و آگاه مردم ایران.

سلام و تشکری ویژه دارم از مردم شریف و متدین کردستان و بالاخص مردم شهرستانهای مریوان و سروآباد بخاطر اعلام همدردی با مردم مظلوم فلسطین و لبیک به پیام رهبر معظم انقلاب، ماه محرم و شهادت سالار شهیدان حضرت امام حسین (علیه السلام) را تسلیت عرض می‌نمایم.

حمله وحشیانه رژیم صهیونیستی به غزه و کشتار مردم بیگناه را محکوم و از مجامع بین‌المللی و دول و ملل جهان درخواست دارم که در قبال این جنایت سکوت ننمایند. ما نمایندگان اهل سنت در مجلس هشتم بیانیه‌ای به همین مناسبت تدوین که در مقدمه نطق پنج دقیقه‌ای خودم قرائت می‌نمایم.

"«من سمع رجلاً ینادی یا للمسلمین فلم یجبه فلیس بمسلم»

ملت شریف ایران، آزادیخواهان جهان! امروز کسی نیست که شاهد جنایات وحشیانه صهیونیستهای غاصب و کشتار زنان و کودکان و سالخوردگان و افراد بی‌دفاع و تحت محاصره ملت مظلوم فلسطین نباشد. سالهاست که جهانیان شاهد جنایات اسرائیل غاصب و خیانت سران کشورهای اسلامی و عربی و همدستی با این اشغالگران است و کشورهای بظاهر مدافع دموکراسی و حقوق بشر با سکوت خود این رژیم را حمایت و کمک می‌نمایند.

مگر ملت فلسطین چه می‌خواهد؟ جز این که مانند دیگر ملتها خواستار استقلال و داشتن یک کشور و داشتن یک حکومت غیروابسته و برگشتن همه آوارگان و آزادی زندانیان و اسیران است.

کدام وجدان بیدار کشتن کودکان را در گهواره‌ها، در مدارس و بیماران را در بیمارستانها تأیید می‌نماید؟ کدام شخص آزاده نسل‌کشی ملتی را با شیوه‌های غیرانسانی و قرون‌وسطایی می‌پذیرد؟ ما مجمع نمایندگان اهل سنت چنین جنایاتی را که ناشی از حمایت قدرتهای بزرگ جهانی و سکوت حکومتهای منطقه است محکوم می‌نماییم.

ضمن تشکر از مقام معظم رهبری که یک روز را بعنوان عزای عمومی اعلام کردند از همه هموطنان اهل سنت می‌خواهیم در حمایت مادی و معنوی از مردم محروم فلسطین از هیچگونه اقدامی دریغ نکنند. امیدوارم خداوند صلاح‌الدین دیگری را برای رهایی این ملت برانگیزاند و فلسطینیان در بند را نجات دهد. برای شهداء این حمله وحشیانه بهشت برین و برای مجروحان شفای عاجل و برای بازماندگان شهداء بردباری و برای مجاهدان فلسطین استقامت و ایستادگی را تا رسیدن به هدف والا که آزادی فلسطین است خواستاریم.

ملت ایران بیدارند                 از اسرائیل بیزارند"

ارقام، آمار و اطلاعات زیادی را در رابطه با مشکلات راه‌های ارتباطی کشور تهیه که بخاطر ضیق وقت به گزیده‌ای از آن بسنده و مطالب را به مسؤولین جهت رسیدگی و رسانه‌ها جهت چاپ و انتشار تقدیم می‌نمایم.

در ایران سالانه حدود 27 هزار نفر بر اثر تصادف جان خود را از دست می‌دهند بطوری که در هر شبانه‌روز حدود 80 نفر و در هر 25 دقیقه یک نفر قربانی تصادف جاده‌ای می‌شود. در سال 1386 در ایران بالغ بر 245 هزار و 481 نفر زخمی بر اثر تصادف داشتیم که این آمار 20 برابر میانگین جهانی را نشان می‌دهد.

سالیانه حدود 22 میلیارد تومان صرف نگهداری زندانیان مقصر در جریان حوادث رانندگی می‌شود. بررسی آمارها نشان می‌دهد که 65 درصد تصادف برونشهری، 27 درصد درونشهری و 7 درصد در جاده‌های روستایی رخ داده است. نظر به این که جاده‌های کردستان در دهه چهل ساخته و برای افق بیست‌ ساله ترسیم شده‌اند، امروزه دیگر با توجه به عبور کامیونهای سنگین و ترانزیتی و روند روزافزون ماشینهای سبک‌، میزان بهره‌برداری از این راهها با حجم ترافیک آن مناسب نیست.

سال 1386 در استان کردستان بالغ بر 2000 تصادف حدود 400 کشته و 4200 نفر زخمی ناشی از تصادف داشته‌ایم. برای نمونه در یک تصادف چهار نفر دانشجوی فوق‌لیسانس و لیسانس کشته‌ شده‌اند که دو نفر از آنها برادر و تنها فرزندان یک پدر و مادر فقیر بودند که با کارگری و هزاران زحمت آنها بزرگ و به دانشگاه فرستاده‌اند.

خدایا چنان کن سرانجام کار                     تو خشنود باشی و ما رستگار

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet