شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1387/10/11 17:06:00
سرویس بین الملل

نامه رییس کمیته حقوق بشر مجلس به کمیسریای حقوق بشر سازمان ملل

رییس کمیته حقوق بشر مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به کمیسریای حقوق بشر سازمان ملل متحد از وی خواست جنایات رژیم اشغالگر اسراییل در "غزه " را به اطلاع دادستان کیفری بین‌المللی برساند.

به گزارش خانه ملت، متن نامه "فاطمه آلیا" به این شرح است:

رییس محترم کمیسریای حقوق بشر سازمان ملل متحد

سرکار خانم "ناوادم پیلی"

با سلام و احترام

همانگونه که اطلاع دارید پس از ماه‌ها محاصره غیر منصفانه شهروندان ساکن در نوار غزه، در روزهای اخیر بمباران و حملات ناجوانمردان رژیم صهیونیستی اسراییل به مناطق غیرنظامی و مسکونی شدت گرفته و شهدا و مجروحان زیاد که بیش‌تر زنان و کودکان هستند وجدان بشری را متاثر و نگران کرده است. بنابراین با توجه به مفاد اساسنامه دیوان کیفری بین‌المللی (رم ـ 1998 میلادی) مبنی بر:

1 ـ تاکید بر این که فجیع‌ترین جنایات مورد اهتمام جامعه بین‌الملل نباید بدون مجازات رها شوند.

2 ـ دیوان کیفری بین‌المللی که با سازمان ملل متحد ارتباط خواهد داشت حق اعمال صلاحیت بر شدیدترین جرایم مورد اهتمام بین‌المللی را داشته (مقدمه اساسنامه) دادستان دیوان کیفری بین المللی(ICC) می‌تواند براساس گزارش درخواست منابع و فعالان حقوق بشر از جمله ریاست کمیسریای حقوق بشر وضعیت "غزه" را در دستور صلاحیت دیوان کیفری بین‌المللی قرار دهد تا تحقیقات مربوطه به مصادیق جنایت علیه بشریت در آن دیوان شروع شود.

3 ـ بر اساس مواد 9 ـ 6 اقدام نظامی رژیم صهیونیستی علیه مردم به ویژه زنان و کودکان بی‌دفاع فلسطین و محاصره هم‌زمان آن‌ها برای پیشگیری از ارسال دارو، غذا و سوخت، مصادیق تصریح شده جنایت علیه بشریت، نسل‌کشی و جنایت جنگی است.

انتظار دارد سرکار عالی در راستای تعهد خود در راس سازمان حقوق بشری به وظایف مربوطه عمل کنید و موارد جنایات رژیم اشغالگر اسراییل در "غزه " را به اطلاع دادستان محترم کیفری بین‌المللی برسانید.

طبیعی است این اقدام بشر دوستانه شما می‌تواند در پیشگیری از جنایات روز افزون آن رژیم در موارد مشابه در دیگر نقاط جهان موثر باشد.

باسپاس و آرزوی موفقیت شما در انجام تعهدات.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet