خبرگزاری خانه ملت

ولادت امام موسی کاظم (ع)
1386/04/04 11:34:00
سرویس صحن

نماینده ایرانشهر خواستار رای مجلس به طرح تبدیل باغ قلهک به موزه استعمار شناسی شد

نماینده مردم ایرانشهر در مجلس از نمایندگان اصولگرا درخواست کرد که با رأی دادن به طرح دو فوریتی الزام دولت به تبدیل باغ قلهک به موزه استعمار شناسی و استکبار ستیزی سیلی محکمی به گونه استعمارگران بنوازند.

 

گلمحمد بامری، نماینده مردم ایرانشهر، دومین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی  با با محکوم کردن حمله به عتبات عالیات و با اشاره به حوادث اخیر منطقه از تمام مسئولین بویژه علمای اهل تشیع و تسنن خواست با توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری و با شعار اتحاد ملی و انسجام اسلامی به وحدت عملی نزدیک شوند.
نماینده مردم ایرانشهر  گفت: دادن نشان دولتی انگلیس به سلمان رشدی مرتد پرده از چهره پلید و اسلام ستیز انگلستان برداشت.
نماینده مردم ایرانشهر در مجلس از نمایندگان اصولگرا درخواست کرد که با رأی دادن به طرح دو فوریتی الزام دولت به تبدیل باغ قلهک به موزه استعمار شناسی و استکبار ستیزی سیلی محکمی به گونه استعمارگران بنوازند.
بامری انحلال دولت مردمی در فلسطین و انتصاب افرادی که سر سپردگی آنها بر هیچکس پوشیده نیست و حمایت آمریکا و اتحادیه اروپا و اکثریت دول عربی را نشان از تقویت رژیم نامشروع اسرائیل و تضییع حقوق فلسطینیان دانست.
وی با اشاره به پنجم تیرماه روز جهانی مبارزه با مواد مخدر خاطرنشان کرد: استان سیستان و بلوچستان با دارا بودن طولانی‌ترین مرز خاکی با کشورهای افغانستان و پاکستان که بزرگترین تولید کنندگان مواد مخدر در جهان می‌باشند در خط مقدم مبارزه با این بحران خانمان‌سوز قرار دارد و در سالیان گذشته صدمات و لطمات فراوانی از این ناحیه متوجه این منطقه شده است.
نماینده ایرانشهر با توصیف وضعیت کنونی حوزه انتخابی خود و استان سیستان و بلوچستان که براثر طوفان گونو در شرایط نامطلوبی قرار گرفته است، گفت: بعضی از بافت‌های فرسوده شهری و روستایی تا صد در صد تخریب شده و وضعیت برق و راه‌های ارتباطی این استان بسیار نامطلوب است و ممکن است در روزهای آینده شاهد بیماری‌های مربوط به فصل تابستان که در این استان شایع است، باشیم.
بامری از رئیس‌جمهور خواست با بسیج نیروهای ملی به رفع مشکلات پیش آمده در این استان اقدام کند.
وی گفت: با عنایت به تقسیم‌بندی سنی در حوزه‌های انتخابی، ایرانشهر جزو جوانترین مناطق کشور می‌باشد که خود می‌طلبد مسائل مربوط به آموزش و اشتغال جوانان در این استان بازبینی شود.
نماینده ایرانشهر از وزیر کشور خواست که به واسطه وسعت استان سیستان و بلوچستان که به اندازه یازده استان کشور وسعت دارد، نسبت به توزیع عادلانه امکانات طبق برنامه‌های دولت عدالت‌محور اقدام کند.

ش

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet