هدر اصلی
1387/10/11 18:25:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در گفت‌و‌گوی تلفنی با رئیس مجلس ترکیه:

مسلمانان جهان هویت اسلامی خود را به منصه ظهور برسانند

دکتر "علی لاریجانی" رئیس مجلس شورای اسلامی بعد از ظهر روز چهارشنبه در گفتگوی تلفنی با "کوکسال توپتان" رئیس مجلس ملی ترکیه حوادث جاری در غزه را ناگوار و تاسف بار خواند.

به گزارش خانه ملت، دکتر علی لاریجانی اظهار داشت: جنایات ددمنشانه رژیم صهیونیستی علیه مردم بی پناه غزه و قتل عام کودکان و زنان مسلمان قلب هر انسان مسلمان آزاده‌ای را جریحه‌دار کرده است.

وی در این راستا لزوم اتخاذ تدابیر و اقدامات فوری کشورهای اسلامی با هدف مقابله و جلوگیری از استمرار تهاجمات رژیم اشغالگر قدس علیه غیرنظامیان فلسطینی را یادآور شد و اظهار کرد: شرایط کنونی حاکم بر مردم بی دفاع غزه ایجاب می‌کند تمام مسلمانان جهان هویت اسلامی خود را به منصه ظهور برسانند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در این زمینه همچنین گفت: ‌اتحادیه بین المجالس اسلامی باید با برگزاری یک اجلاس فوق‌العاده موضوع نسل کشی فلسطینیان را مورد بررسی جدی قرار دهد و با تلاش‌های دیپلماتیک مانع از استمرار فجایع ضد انسانی علیه مردم غزه در سرزمین‌های اشغالی شود.

در ادامه این گفتگو، " کوکسال توپتان" با ابراز تاسف شدید از اقدامات نظامی رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین در غزه،‌ از مواضع جمهوری اسلامی ایران در این ارتباط قدردانی نمود و از تلاش‌های مقامات  مختلف کشورش برای توقف تهاجم علیه  غیر نظامیان فلسطینی توسط رژیم صهیونیستی خبر داد و گفت: مجلس ملی ترکیه مایل است گام‌های بلند‌تری در این زمینه بردارد و به همین منظور با رایزنی مجلس شورای اسلامی قصد دارد اجلاس اضطراری کشورهای عضو کمیته اجرایی اتحادیه بین المجالس را به زودی در تر‌کیه بر گزار کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet