خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1387/10/14 13:18:00
سرویس فرهنگی

هدایت‌خواه: خلا نظارت بر ورود بازی‌های رایانه‌ای مشهود است

مخبر کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نظارت خاصی بر ورود بازی‌های رایانه‌ای نیست گفت: خلا نظارت دقیق بر ورود بازی‌های رایانه‌ای به کشور مشهود است.

"ستار هدایت خواه" در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خانه ملت ضمن بیان اینکه بازی‌های خشونت‌بار نیز جزء بازی‌های ضد دین قلمداد می‌شوند گفت: دین انسان‌ها را به آرامش، محبت و مهرورزی نسبت به دیگر انسانها دعوت می‌کند به جز افرادی که مرتکب اعمال جنایتکارانه شده‌اند که آن هم بایستی بر اساس قانون صورت گیرد.

وی افزود: اکثر آنچه که به عنوان بازی‌های رایانه‌ای در اختیار جوانان کشور قرار می‌گیرد با ارزش‌های دینی و اخلاقی ما مغایرت دارد، ولی متاسفانه متولیان فرهنگی ما در این زمینه نگاه تربیتی لازم را ندارند.

وی تصریح کرد: ما معتقدیم باید با ملاحظات دقیق تربیتی وجود داشته باشد زیرا اینگونه بازی‌ها بر روح و روان کودکان و نوجوانان جامعه که در حال شکل گیری شخصیت هستند تاثیر گذاشته و آنها را به سمت خشونت طلبی می‌کشاند.

نماینده درود در ادامه گفت: در خیلی از بازی‌ها که وارد کشور می‌شود نوعی بی‌مبالاتی نسبت به ارزشهای دینی دیده می‌شود و خود این مسئله شخصیت جوانان را به سوی بی‌اعتنایی به ارزش‌های دینی سوق می‌دهد.

مخبر کمیسیون فرهنگی تصریح کرد: این موارد در دوره قبل مورد بررسی قرار گرفت و در کمیسیون تاکید و تذکر بر این بود که با اینگونه بازی‌ها که در قالب‌های مختلف برای جوانان و نوجوانان توزیع می‌شود، برخورد شود.

وی ادامه داد: وعده‌هایی داده شد مبنی براینکه تا حدی کنترل شود ولی متاسفانه آنچه که می‌بایست دراین زمینه انجام بگیرد، اتفاق نیفتاده است.

هدایتخواه بابیان اینکه مراکز فروش برخی از این بازی‌ها مشخص است ولی به طور جدی اقدامی در جهت جلوگیر از توزیع این بازی‌ها صورت نگرفته است، گفت: بخشی از اقدامات پیشگیرنده باید توسط دستگاه‌های انتظامی و قضایی صورت گیرد.

وی همچنین اظهار داشت: دستگاه‌های انتظامی این گله را دارند که افراد دستگیر شده پس از مدتی مجدداً آزاد و به کارهای مجرمانه خود ادامه می‌دهند که خوشبختانه این خلا قانونی در لایحه جرایم رایانه‌ای در حال مرتفع شدن است.

وی افزود: با تصویب لایحه برخورد با متخلفین سمعی و بصری، تاحدودی خلا قانونی موجود در این زمینه برطرف گردید که اندک ایراد باقی مانده نیز در لایحه جرایم رایانه‌ای مرتفع می‌شود و امیدواریم تا دیگر هیچ بهانه‌ای در دست دستگاه‌های قضایی نباشد و بتوانند قاطعانه برخورد کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet