هدر موبایل
1387/10/15 09:56:00
سرویس صحن

اعتراض نماینده مرند به از دستورکار خارج شدن استیضاح وزیر جهاد کشاورزی

نماینده مرند و جلفا در اعتراض به از دستورکار خارج شدن طرح استیضاح وزیر جهاد کشاورزی جلسه علنی مجلس را ترک کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "سیروس سازدار" طی تذکر آیین نامه ای در خصوص منتفی شدن استیضاح وزیر کشور گفت: انتظار این بود رئیس مجلس منافع مجلس را حفظ می کرد.

وی افزود: رئیس مجلس به استناد کدام ماده قانونی این چنین در دفاع از حقوق مجلس و وظیفه نمایندگی مجلس کوتاه می‌آید.

نماینده مرند و جلفا خطاب به لاریجانی خاطرنشان کرد: از جنابعالی سوال می کنم با کدام دلیل و وجدان خود را راضی نمودید که مجلسی که به فرموده رهبر کبیر انقلاب عصاره فضائل ملت است و در راس امور قرار دارد این چنین مورد تضعیف قرار بگیرد. هر کس بخواهد مجلس را تضعیف کند قطعاً مورد بخشش ملت ایران نخواهد بود.

وی گفت: اعلام می کنم که تعداد امضاهای استیضاح از حد نصاب نیفتاده است انتظار این بود شما بی طرفی خود را اعلام می کردید.

وی با گزینشی خواندن جلسه شب گذشته رئیس مجلس با نمایندگان درخواست کننده استیضاح اظهار داشت: آیا منافع کشور مقدم است یا بقای یک وزیر ضعیف در سرمیز خود. اجازه می دادید وزیر می آمد سوالات پرسیده می شد و ایشان پاسخ می داد. آنگاه سعی می کردید برای وی رای جمع کنید حداقل ظاهر قضیه را حفظ می کردید و آیین نامه را رعایت می نمودید.

سازدار تصریح کرد: بنده به خاطر همدردی با کشاورزان، مجلس را به نشانه اعتراض ترک می کنم.

لاریجانی نیز پس از تذکر نماینده مرند از وی خواست توضیحات رئیس مجلس را بشنود و سپس تصمیم بگیرد.

وی با وارد ندانستن تذکر او گفت: در اینکه شما امضای خود را پس نگرفتید شکی نیست اما اسامی کسانی که نسبت به این موضوع نظر دادند هست. اگر من مسئول هستم بررسی کردم نظرات نمایندگان را گرفتم تعداد امضاهای استیضاح در حدی نیست که امروز مطرح شود.

لاریجانی ادامه داد: اما اینکه گفتید این موضوع به استقلال مجلس لطمه می زند باید بگویم مجلس جلسه گذاشت و نظرات نمایندگان هم مطرح شد نمایندگان نیز پذیرفتند بحث کارشناسی در مسیر دیگری ادامه پیدا کند و این هیچ اشکالی به استقلال مجلس وارد نمی کند. حقوق مجلس هم سر جای خود است.

وی تصریح کرد: جایگاه مجلس اقتضا می کند به مصالح توجه کنید و مجلسی ها از یک توجه خاص نسبت به مسائل روز برخوردارند و خودشان تصمیم گرفتند.

وی گفت: شما را هم دعوت کردیم. اصلاح طلبان و اصولگرایان حضور داشتند اینکه شما تشریف نیاوردید بحث دیگری است مسئله از نظر ما کاملاً روشن است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet