پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1387/10/15 10:33:00
سرویس صحن

تابش خارج کردن استیضاح از دستورکار مجلس را خلاف قانون دانست

نماینده اردکان در مجلس شورای اسلامی در تذکری آیین نامه‌ای اقدام لاریجانی در خارج کردن طرح استیضاح محمدرضا اسکندری را از دستورکار امر.ز مجلس خلاف روشن قانونی دانست.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "محمدرضا تابش" در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس با استناد به ماده 227 آیین‌نامه داخلی مجلس، اقدام لاریجانی رئیس مجلس در از دستور خارج کردن طرح استیضاح وزیر جهاد کشاورزی را خلاف روشن از قانون عنوان کرد.

وی اظهار داشت: براساس آیین‌نامه داخلی مجلس، هنگامی که استیضاح در دستور کار مجلس است به هیچ وجه نمی‌توان دستور را تغییر داد مگر در مواردی که طرح ها و لوایح 3 فوریتی مطرح باشد.

عضو فراکسیون اقلیت مجلس تصریح کرد: استیضاح کنندگان از حد نصاب قانونی 10نفر بیشتر هستند، اگر جلسه مشورتی برگزار شده دلیل نمی‌شود که استیضاح خاتمه یافته است.

تابش گفت: رئیس مجلس اعلام کرده که امضاکنندگان این طرح استیضاح کمتر از 10 نفر شده‌اند این قانون شکنی بین (روشن) است و من وظیفه داشتم تذکر بدهم تا در تاریخ مجلس ثبت شود.

لاریجانی رئیس مجلس نیز در پاسخ به تذکر نماینده اردکان گفت: قرار نیست که در تذکر به دیگران توهین کنید، کجا نمایندگان قانون شکنی کردند.

وی گفت: طراحان استیضاح حق داشتند که بگویند ما نمی‌خواهیم استیضاح مطرح شود، کجای آن قانون شکنی است.

رئیس مجلس گفت: شما که این طرح استیضاح را امضا نکرده بودید، کسانی که امضا کرده بودند، آمدند و صحبت کردند و گفتند قبول داریم این طرح از دستور کار مجلس خارج شود.

لاریجانی افزود: شما که نیابت از کسی ندارید، حال فرض کنید چند نفر از استیضاح کنندگان نیز مانند آقای کواکبیان قبول نکرده‌اند، این نوع بحث‌ها برای مجلس درست نیست، مجلس نظام‌هایی دارد شما نیز نظر خود را مطرح می‌کنید.

استیضاح وزیر جهاد کشاورزی امروز نخستین دستور کار مجلس بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet